Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Na akkor hogy is van ez?...

Na akkor hogy is van ez? Valaki segítene? Családi pótlék kérdés. Többi lent. Csak Normális válaszokat várok!

Figyelt kérdés

Elmondom a rövid történetet, hogy érthető legyen, utána kérdezek.


17 éves vagyok, van egy 9 hetes fiam. Férjhez mentem, azóta magam után nem kapunk csp-ot, pedig tanulok. Anyunak intéztem az ügyeit, mert ő külföldön van és a MÁK nem hagyta békén(állandóan valami hiánypótlást kértek(és mindig mást, amit kért elküldtem de sose volt jó) az miatt, mert anyu lemondta a csp-ot) és ugye én mindig telefonáltam, hogy akkor most épp mit is akarnak.. Az egyik beszélgetés során közölték, hogy mivel tanulok, jár a csp saját magam után is szeptembertől visszamenőleg(augusztusban volt az esküvő). Amikor kértem a nőt, hogy mondja el, hogy mi kell az igényléshez akkor közölte, hogy "ebbe most ne menjünk bele" és elköszönt..



Tényleg járna saját magam után a csp? Ha igen, mi kell az igényléséhez? Szerdán viszem a fiamat kontrollra akkor esetleg be tudok menni a MÁK-hoz, de addig is jó lenne tudni valamit erről..


Köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 3. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen járna neked még, legalábbis a törvény szerint.


("(3) Saját jogán jogosult iskoláztatási támogatásra az a közoktatási intézményben a tankötelezettsége megszűnését követően tanulmányokat folytató személy,


d) akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg,


annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a huszadik életévét betölti.")


Mindenképpen kérdezz rá a MÁK-nál.

2012. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, elvben jár utánad is. Viszont úgy tudom, hogy visszamenőleg az igénylést követően csak 2 hónapot folyósítanak, tehát ha most áprilisban megigényled, akkor csak február-márciust kapod meg visszamenőleg, és nem szeptemberig.

Nem tudom milyen dokumentumok kellenek, esetleg hívd fel őket mégegyszer, és akkor konkrétan csak erre kérdezz rá, hátha másik ügyintéző lesz, mint akivel múltkor beszéltél.

2012. ápr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

És próbálj meg arra hivatkozni, hogy meg volt utánad igényleve, csak ők nem folyósítottak, ezért legyenek szívesek visszamenőlegesen augusztusig utalni.


Ugyanis egy már megállapított családi pótlék esetén ha tévesen kerül visszavonásra a megállapító határozat, és a MÁK saját hibájából nem utal, akkor 1 éven belül kérheted még, hogy a teljes elmaradást utalják.

2012. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Közben egy óráig hallgattam, hogy "ügyintézők kapcsolásáig szíves türelmét kérjük"...

Elmondta, hogy mi kell hozzá!

Kedves utolsó, postáznunk kell egy két dolgot, ahhoz írjak egy levelet is? Pontosan mit írjak bele?


Köszi a segítséget mindenkinek!

2012. ápr. 3. 12:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!!

Én nem az utolso vgyok,de szerintem kéne hozzá a levél,indoklással hogy miért is kéred visszamenőleg a pénzt..

HálaIstennek nálunk nincsenek ilyen gondok,mert énse voltam 18 amikor szültem,de mindent anyu vesz fel utánunk,és igy nincs keveredés:))

2012. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Most rákérdeztem a megyei kirendeltségnél és közölték, hogy ők ugyan nem hibáztak mert nem kötelességük tájékoztatni mindenkit arról, hogy kinek milyen esetben mettől-meddig jár..

Úgyhogy csak 2 hónapra visszamenőleg fogom megkapni..

2012. ápr. 11. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:

na most az utolsó vagyok.

igenis kötelességük lenne tájékoztatni!!!de mindegy,szerintem törödj bele a hónapba,végülis az is több mint a semmi:))

2012. ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kötelességük közölni. Anyukád lemondta, tudomásul vették, és ennyi. Mindennek magának kell utána járnia, hogy akkor az ő esetében hogy működik. Még jó, hogy időben kiderült, és még igénybe tudod venni, nem maradtál le az egészről.
2012. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!