Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Gyest és a családi pótlékot...

A Gyest és a családi pótlékot ugyanazon szerv utalja és egyszerre, egy utalásban? (nem a szokásos mikor kapjuk már meg . Kérdés)

Figyelt kérdés

Ez az első hónap, hogy gyest kapok, eddig a munkahelyem utalta a gyedet, és külön jött a családi pótlék, ha jól tudom a MÁK-tól. Ma kaptam 78 ezer Ft-ot innem, gondolom ez az összes pénz, igaz, amit ebben a hónapban kapok ?:(

3 gyerek ( egyik tartós beteg ) van és valamennyit levonnak, mert 1 évig elfelejtettem bejelenteni, hogy már nem vagyok egyedülálló, és erre azt mondták, hogy nem visszafizetni kell a jogtalanul kapott pénzt, hanem levonják a csp-ból 30%-onként.


Ennyiből kellene kijönni?

Ne haragudjatok, de megmondanátok nekem, hogy pontosan mennyi a gyes és mennyi az emelt csp 3 gyerek után? Azt szeretném tudni, hogy mennyit kellett volna kapnom és mennyit vontak le.

Köszönöm!


Tudom, kaptam határozatot, de nem találom hirtelen.


2012. ápr. 3. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyes 25 ezer forint, [link]
2012. ápr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, ha jól számolom a táblázat alapján 55300+25000=80.300 Ft járna.

Akkor csak 2 ezret vontak volna le? Az nincs 30 %, fel kell hívnom őket és előkeresni a határozatot.

Szeretném tudni, hogy ez állandó lesz, vagy mindig változni fog.

2012. ápr. 3. 10:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak úgy vonhatnak, hogy az öregségi nyugdíjminimum feletti rész 33%-a.

Vagyis ha havonta 55300 családi pótlékot kapsz, akkor abból levonás havonta: 55300-28500=26800*0,33= 8844Ft havonta.


Azt nem tudom, tőled miért csak kevesebbet vontak.

2012. ápr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is!:)
2012. ápr. 3. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!