Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TESZVESZ-es anyukák! Mit tegyek?

TESZVESZ-es anyukák! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eladtam a teszvesz-en valamit 3ezer ft értékben,a vevő megkapta de nem tettszett neki,én meg a hülye fejemmel azonnal visszautaltam neki az árát,szerettem volna szépen lerendezni hisz sokat teszvesz-elek számítanak az értékelések is.

Már 1 hónapja nem küldi vissza a terméket,már február 29.-én elutaltam a pénzét.

Írtam neki e-maileket hívtam is,kinyomta,majd mikor a teszvesz javaslatára azt mondtam neki h feljelentem akkor írt egy e-mail-t amiben több volt a ku***,a f@sz meg hasonló szaval mint a normális beszéd,szerinte én zaklatom és nem akarta vissza adni a terméket de nagy nehezen azt írta hogy elküldi de már 1 hete és nem küldte.

Mit tegyek?????


2012. ápr. 4. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Jelents fel.

Akkor majd egyből vissza fogja küldeni. És jelentsd fel a levele miatt is. Ne hagyd magad, állj a sarkadra, lehet valakit ennek a tízszeresével fog átverni.

Mert sajna egyértelmű, hogy téged átvert:(


Nekem egyszer volt ilyenem, én egy jogász barátommal írattam neki levelet, hogy magánvádas eljárást kezdeményezek a levele miatt, és vétség miatt feljelentést teszek a rendőrségen. MÁsnap már hívott, hogy hová küldje a cuccot.


SZóval hajrá.


Ha gondolod, előbb írj neki egy levelet, hogy ez az utolsó felszólítás, 8 napon belül legyen nálad a cucc, ellenben megteszed a feljelentést emiatt, és a levele miatt is.

2012. ápr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tanulj belőle.

(Persze lehetne pereskedni, stb, de ilyen tételnél ez szóba se jöhet.)

2012. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem 6 ezer forintom bánta, nem küldte az eladó a megvett pulcsit. 2 hónapig hazudott, hogy el van törve a lába, közben mindig mentek neki az értékelések, akik megkaphatták a cuccot. Bementem a rendőrőrsre - akkor még 20 ezer fölött lehetett panaszt tenni, de mivel 16 negatívja volt a csajnak, összevonták, s átküldték az ő polgi.hivataluk jegyzőjének. Ott behívatták, de mivel én megfenyegettem, hogy megyek a rendőrségre, feladta a pénzt. Akkor kaptam meg, mikor a rendőrségről hazamentem. Betelefonáltam a nyomozónak, de már akkor áttették az ügyet, elindult a folyamat. A lelkemnek ismét fel kellett adni a pénz, mert a szelvénnyel igazolhatta a jegyző felé, hogy kártalanított engem. Persze a 2. összeget visszautaltam a számlájára.

Most már nincs a 20 ezres kitétel. Én azt javaslom, keresd ki a helyi polgi hivataluk címét, írj egy levelet a jegyzőnek, hogy bejelented, s leírod az esetet. Küldd el neki ajánlott levélben a másolatot, hogy ha X napon belül nem rendezi, elindítod az ügyet. Vagy a pénzt, vagy a ruhát küldje vissza. Vagy bekapja, vagy nem. Ált.ban az ilyenek nem akarnak hivatalba járni.

2012. ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez a Tesz-vesz egyre rosszabb komolyan mondom.

Nálam is volt már nem egy ilyen eset.Bepróbálkoznak!

Én nem szoktam visszadni a oénzt!

De ha mégis visszadnám akkor először küldje vissza a terméket aztán majd küldöm a pénzt!

Nagyon sok csaló van.

Most akkor se termék se pénz!

Majd írd már meg légyszi,hogy mit intéztél!S hogy vissza küldte-e!

Én se hagynám annyiba.Neked nincs veszteni valód!Hisz még a pénzt is vissza utaltad!

Azt csináld amit a tesz-vesz mond!

Egyébként milyen értékelései vannak az illetőnek?

2012. ápr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Próbálkozom.Megvárom ezt a hetet aztán rendőrség:(

17 értékelése van,ebből 2 semleges a többi pozitív,de a semleges is jó értékelés.

2012. ápr. 5. 08:17
 6/14 anonim ***** válasza:

Miért vársz? Tudod a címét, küldj egy ajánlott levelet neki, mint ha a jegyzőjüknek írtad volna, s abban mondd, hogy ez a levél megy 1 hét múlva a jegyzőnek, ha nem küldi vagy a terméket, vagy az árát. Ha hezitálni lát téged, akkor nem izgatja magát.

Én még egy termékén keresztül is üzennék neki, olvassák csak, hogy megbízhatatlan, még ha ki is törli.

2012. ápr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Milyen termék volt egyébként?

Utánna néztél az iwiw-en vagy a facebookon a neve alapján?

2012. ápr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is jártam úgy hogy elutaltam a pénzt és nem jött a termék. 2 hónap e- mail-ezés, telefonálgatás ( volt, hogy egymás után 16 -szor hívtam) én is megírtam neki, hogy nehogy azt gondolja, hogy nem fogom feljelenteni, időm, mint a tenger... Nagy nehezen erre visszautalta a pénzt. Én sem szállnék le róla.Kitartás!
2012. ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Lehet megpróbálom ezt az ajánlott leveles dolgot!

Mit írjak bele neki?Van valahol egy sablon erre ami hivatalosan megvan fogalmazva?

Ma is írtam neki de semmi!

Megtaláltam a facebook-on de most akkor én is kezdjek el mocskolódni meg üzengetni ott is?!

2012. ápr. 5. 14:04
 10/14 A kérdező kommentje:

Ja,egy táska volt.

Most megvan a pénze is meg a táskája is.Annyira felháborító!!!

2012. ápr. 5. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!