Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan nőkről, akik az anyagiak miatt nem vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nincs megfelelő anyagi háttér arra, hogy bevállaljanak egy vagy több gyereket is, és lehet, hogy ez éveken belül sem fog változni, ezért talán soha nem akar emiatt gyereket az illető. Mi a véleményetek erről?
2012. ápr. 5. 13:12
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy megértem, és nagyon sajnálom. Mérlegelni kell, hiszen a semmibe nem lehet babát szülni. Szerintem nem az hogy nem akar sok nő, hanem nincs rá lehetősége anyagilag.

Én nagyon szeretnék egy kistesót a fiam mellé, de anyagilag nagyon gatyául állunk,pedig a párom másodállásban is dolgozik. Természetesen örülnék ha lenne, de nadrágszíjjat jócskán be kell húzni, pedig nem vagyunk annyira szegények mint más.

2012. ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy racionálisak, megfontoltak. Ez mindenkinek a maga döntése, de teljesen érthető, ha vannak olyanok, akik nem vállalnak gyereket "majd lesz valahogy" alapon.
2012. ápr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:

De gondoljunk bele mennyi a földi létünk ebben az univerzumban. Ha centin néznénk, akkor egy ezred milliméter se lenne. Nem tudom. Nincs véleményem, csak ennyi. Én bizonytalanságba szültem, mégse kellett sose kérnem senkitől. És mindig lett valahogy. Én ezért élek. Más értelmet nem is látok az életben, csak a gyereket.

Egy babát ketten vállalnak, jobb esetben ha két minimálbér van, akkor az egyik megy az albérletre rezsire, másik megélni.


Igazából azokat elítélem akik sorra szülnek a "pénz" miatt, vizsont akik nem merik bevállalni , sajnálom őket szívből, hisz esélyt se adnak a boldogságra maguknak. Sose tudni mit hoz a holnap. A bizonytalanságból lehet szép jövő, a gazdagságból lehet kilátástalanság.

2012. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Igen, ez a gondolkodás ellentmond az evolúciónak. De már sajnos ilyen világban élünk, semmi sem úgy működik, ahogy kellene.
2012. ápr. 5. 13:42
 5/47 anonim ***** válasza:

utolsónak igaza van


Én viszont azt kérdezném mit jelent a "megfelelő anyagi háttér"?Mert szerintem sokan azért nem vállalnak babát, mert egyik félnek nem olyan jó a keresete, nincs saját ház, autó...

Mi is albérletben lakunk, mikor megszületett fiunk még autónk se volt, mégsem bántuk meg!!!Sőt tervezzük a következő babát, mert az anyagiak mindig változnak, hol jobb, hol rosszabb...És igen, szeretnénk saját házat, és meg is lesz.De mit ér az ember, ha van háza,autója, jó fizetése, de lecsúszott a babáról???

Szerintem most ugye azt mondja, hogy még nincs itt az ideje, nincs meg a megfelelő háttér, mikor meg 40-50 éves lesz, akkor visszagondolva látni fogja, hogy bevállalhatta volna...

2012. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:

Egyrészt megértem, hiszen valóban nem két fillér egy gyereket felnevelni. Ha annyira rossz az anyagi helyzet, hogy a napi megélhetés is nehéz, akkor felelőtlenség ebbe a közegbe gyereket vállalni. Viszont vannak fokozatok, és sok olyan nő/pár sem vállal gyereket az anyagiakra hivatkozva, akinek egyébként beleférne, igaz, némi lemondással, önkorlátozással.


Én ahhoz a táborhoz tartozom, aki inkább szült fiatalon, mint idősebben, de "egzisztenciálisan stabilabban". A tapasztalat amúgy is az, hogy nem létezik stabil egzisztencia, vagy legalábbis nagyon keveseknek adatik meg. Mi azért nem voltunk szegények, de a válság, és a vele járó áremelések, munkahely megszűnések hatására jelentősen romlott az életszínvonalunk. Pedig a párom még egy új, piacképes szakmát is kitanult... Ettől függetlenül azonban úgy gondolom, hogy ha nem lenne gyerekem, akkor éppen azok a legmélyebb érzések, a legnagyobb élmények és a napi apró csodák hiányoznának az életemből, amik nélkül soha nem lehetne teljes...

2012. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Szerintem az elég anyagi probléma, ha csak az egyik félnek van munkahelye és az sem fizet túl jó (130-150 ezer Ft/hó). Ja, és albérletben laknak.
2012. ápr. 5. 13:55
 8/47 anonim ***** válasza:
0%

Én ezekről azt gondolom, hogy buták! Csak azért nem szülni 1 gyereket, mert nincs meg minden... Sokan esnek ebbe a hibába, nem merik vállalni a szülőséget, mert még nincs ez vagy az. Aztán amikor 40évesen rájönnek, hogy lehet, hogy mégis kellene egy baba akkor meg már nehezen jön össze, vagy nem jön össze. Egy gyereket nem lehet pénzhez mérni, és a gyereknek nem kell luxus, vagy márka.

Olyan, hogy minden tökéletes szerintem nincs, mindig van valami amiért éppen spórolni kell. Sőt! Megfigyeltem, hogy ha esetleg marad egy kicsi pénzünk az tuti, hogy a jövő hónapba tönkre megy valami:-)

2012. ápr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Az nem túl felelőtlenség, ha vki munkanélküliként vállal gyereket?
2012. ápr. 5. 14:01
 10/47 anonim ***** válasza:
75%

Megértem őket valahol. Valahogy úgy mondanám, hogy jobban elfogadom azt az álláspontot, hogy nem szülök, mert szűkös a keret, mint, hogy orrba-szájba szülök pedig szűkös a keret, aztán a gyereknek nem jut egy zsíros kenyéren kívül más egész nap (van ilyen ismerősöm).


Mi egyet vállaltunk úgy, hogy terhesen rúgtak ki. Még lett volna időm elvetetni, de nem tettem. Férjem fizetése meg alig lépi át a 100 ezret. Most még jól élünk, én már gyesen vagyok, kaptam anno gyedet is. Mindene megvan a fiunknak, nem csak játékok, hanem zöldség, gyümölcs, vitamin.

De 2.-at már nem vállalnék be, pont azért, mert csak gyest kapnék utána.

2012. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!