Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen járandóságot fogok...

Milyen járandóságot fogok kapni ha terhes leszek? (leírás lent)

Figyelt kérdés

Tavaly decemberben megszűnt a munkahelyem, bruttó 90.000,-Ft-os fizetésem volt. Most jelenleg szoc.segélyen vagyok, mert nem találtam munkát, de kiváltottam az AM kiskönyvet hátha beesik néha valami.

Babát tervezünk, kérdezem, ilyenkor mire leszek jogosult, ha idén leszek terhes? Egyik ismerősömtől hallottam, ha még idén terhes leszek, akkor a tavalyi fizumat veszik alapul, és az alapján számolják a GYES-t meg a GYED-et meg a TGYÁS-t meg ilyesmit.

Én abszolút nem értek ehhez, nem volt még babum:( úgyhogy kérlek titeket, aki tud, az segítsen már hogy mire számíthatok, ha nem találok rövid időn belül munkahelyet.

Előre is köszönöm


2009. jún. 16. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy Tgyást, vagy gyedet kapj kell hogy legyen munkaviszonyod, illetve biztosítási jogviszonyod (vállalkozó, megbízási szerződés)a szülés napján. A tavalyi béredből csak akkor számolnak ellátást, ha folyamatosan van biztosítási jogviszonyod. (A szoc. segély nem oké, az AM kiskönyv szintén) Gyesre jogosult vagy mindenképpen. Ettől többet nem tudok neked írni, mert most fog módosulni a szabályozás, és az téged minden bizonnyal érinteni fog. Az ismerősödtől hallottak félinformációt tartalmaznak.
2009. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A gyerek születésétől visszafelé min. fél éves munkaviszony szükséges tehát ha most egy két hónapon belül terhes leszel és munkád is lesz 6 hónapig dolgozol de legjobb onnan szülni menni akkor jogosult vagy a GYED-re(2 évig) ez 2010 ig lesz így. Utána 1 év munkaviszony szükséges a GYED-hez. A GYES alanyi jogon jár mindenkinek (3 évig) ez fix összeg 20 ezer körül van. Vannak ilyen oldalak ahol le van írva minden logikusan mi mit jelent hogy kell számolni a járulékokat stb.. pl.:családi lap.hu
2009. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!