Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez átlagos, hogy ilyen sok...

Ez átlagos, hogy ilyen sok pénzt kell befizetni az iskolákba különféle programokra?

Figyelt kérdés

Elsős kisgyerek.

Idén 4-szer voltak kirándulni (ez amúgy színvonalas, jó) egy-egy napra: ez 4-szer 3000 Ft volt. 4-szer voltak színházban: a bérlet 6500 Ft plusz alkalmanként 1600 Ft buszra. Két "fellépésük" volt, amire a felnőtteknek belépőt kellett fizetni: ez két alkalommal 2-szer 1000 Ft, a tanár nénik névnapjára 500-800 Ft, ugyanígy karácsonyra is, a karácsonyi gála 6000 Ft per fő (lett volna, na erre már nem mentünk el), meg persze az osztálypénz 5-5 ezer forint per félév. És még nincs év vége.


2012. ápr. 6. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem simán ennyi, más suliban is, de ezek nem kötelező programok (kirándulás).

Az enyém még csak ovis, csoportpénz, heti kétszer külön foglalkozás, kirándulás, színházbérlet, úszás, óvoda bál (ide el sem mentünk, de akkor illik támogató jegyet venni) és év végén mindig kapnak vmit az óvónénik meg a dadus néni.

2012. ápr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem átlagos.

Nem tudom melyik városban van a sulitok, de nálunk azért nem kerül ennyibe pedig már 4.-es.


Nálunk az osztálypénz 5000,- egy egész tanévre. Egyszer mennek kirándulni majd májusban, azt is osztálypénzből álljuk. Csak a költőpénzt kell a szülőknek adnia, aki amennyit gondol és tud.

Színházba nem mennek, mivel senki nem vette meg a bérletet ( ami egyébként is butaság lenne, mert ha a gyerek lebetegedik akkor az a pénz úszott a semmibe), csak akkor kell jegyet venni ha tényleg mennek előadásra. Buszköltség nincs, mert 5 perc alatt a színházban vannak.

Moziba szoktak járni, 500,- alkalmanként.

Tanár néniknek mindenki egyénileg oldja meg hogy vesz-e egy szál virágot vagy sem névnapra. Nincs kötelezően költekezés.

Karácsonyi műsor ingyenes volt, utána a szülők által árusított ételek-italok kerültek pár száz ft,-ba.


Júniusban ( még tanítás idején) mi szülők közösen szervezünk egy kis lazítós napot a gyerekeknek ( eddig minden évben), ahol tudnak nagyokat játszani, lovaskocsikázni stb., mi szülők pedig főzünk a gyerekekeknek, és a tanárnéninek. Mindenki azt hoz amit tud, és az osztálypénzből vesszük meg pl. a húst, üdítőket stb-t, sokan sütit sütnek. Nagyon jó hangulatú minden évben ez a nap.

2012. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De bizony, ezek kötelező programok: a kirándulás egész napos, a színház délelőttől ebédideig van - ha nem menne, igazolnom kellene a napjait, ami már most 8 alkalom lett volna, tehát ez nem működne. Plusz megoldani, hogy ki vigyáz rá.

Ráadásul bosszantó, hogy kétszer is hiányzott, és így van, a pénz ugrott, a gyermek meg itthon.


Közben eszembe jutott, hogy van suliszínház is, amikor 2-szer fizettünk párszáz forintot. Az osztálykirándulás megint saját zsebből megy!


Különórák más téma lenne, ha akarom, fizetem, ha nem, akkor nem megy.

2012. ápr. 6. 21:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ez nagyon sok.

Az én fiam 2.osztályos, amit mi fizettünk eddig: színházra 1800 Ft/3 alkalom, kirándulás 600/2×, névnapra, aki akar visz virágot, karácsonyi ajándék a tanítóknak osztálypénzből, Alapítványi bál 6000 (erre nem mentem), a támogatói jegy 1500 Ft volt, az osztálypénz havonta 1000 Ft. A kötelező úszás 1000 Ft/hó.

Nálunk minden plusz költség osztálypénzből + papírgyűjtésből megy: a kirándulás kiegészítése, a Mikulás ajándékok (ezt mi szülők készítjük teadélutánon).

Amikor színházba mennek, a buszt az önkormányzat biztosítja. Budapest, Dél-Buda.

2012. ápr. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Voltak még állatmenhely látogatáson, ide 2 db BKV jegyet, és egy csomag kutyakaját kellett vinni, idén is mennek egy napon a Kalandparkba (gyereknap környékén,meglepi volt tavaly is), ez is osztálypénzből.

Ezek tükrében nagyon sokallom a Te kiadásaidat a suli felé.

2012. ápr. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de gimiben még rosszabb lesz! :(
2012. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!