Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet Magyarországon anyakönyv...

Lehet Magyarországon anyakönyveztetni az Emily nevet?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 07:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Nem.

Csak a magyar kiejtésnek és írásnak megfelelő nevek anyakönyveztethetőek.

Legfeljebb Emili, illetve mivel létezik az Emília, te meg úgy becézed, ahogy akarod, ezért kétlem, hogy az MTA engedélyezné.

A Jenifert is Dzsenifernek kell írni, pl.


Ezt az "angolul adjunk a magyar gyereknek nevet, mert majmoljuk az USA-t" mániát pedig én sem értem.

2012. ápr. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm Jenifernek anyakönyvezték, nem Dzsenifernek.:)
2012. ápr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem meg lehet anyakönyveztetni, hiszen van Gergő-Gergely, Kriszta-Krisztina, Móni-Mónika, stb. sorolhatnám, de max. tényleg csak úgy, hogy Emili!

Mindenki adjon olyan nevet a gyerekének, amilyet akar, persze bizonyos határokon belül!

Nekem is nagyon tetszik és nem gondolom, hogy ez USA majmolás!!! Miért adnánk a gyermekünknek csak Zsuzsát, Lacit, Zolit, Tamást...stb-?????!!Ez a név azért még sem Rikárdó, Hoszéármándó, Ronaldó és társai!!! Haladni kell a korral én azt gondolom!!!

2012. ápr. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
az Emilit biztos lehet, úgy hogy Emily nem tudom, de egy próbát megér, csak akkor mindig hozzá kéne tenni, hogy Emily "y"-nal... Egyébként, amíg nem tudtam, hogy kukacos a pocaklakó, addig nálunk is esélyes volt ez a név, így László lesz, a párom után :D nagyon nehéz megbarátkozni vele... :)))
2012. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Emilit lehet, Emilyt nem. Az más kérdés, hogy hogy hangzik egy magyar gyereknek egy tipikus angol név...
2012. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Lehet anyakönyveztetni csak kérvényezni kell és fizetni érte. Pénzért már bármit lehet Magyarországon.
2012. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó,ez így ebben a formában nem igaz!Az MTA igencsak megvizsgálja,és jó pár kritériumnak meg kell felelnie.Az elő,hogy a magyar kiejtésnek megfelelően kell írni(pl Sebastian-Szebasztian,Jennifer-Dzsenifer stb.)Onnantól viszont-szerintem-abszolút idétlenné válik egyik másik név.
2012. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
elő=első
2012. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Fent van a neten a Tudományos Akadémia hivatalos listája azokról a nevekről, amiket lehet anyakönyveztetni. Az Emili benne van, az Emily nincs. Általános szabály, hogy fonetikusan kell leírni a neveket.

Régebben ezt nem vették ennyire szigorúan, ezért vannak Jenniferek meg hasonlóak, de az elmúlt jópár évben már komolyan veszik ezt.

Az igaz, hogy kérvényezni kell, és persze ezért fizetni is kell, de csak azokat fogadják el, amik fonetikusan vannak leírva, másrészt amikről egyértelműen el lehet dönteni, hogy fiú- vagy lánynevek-e.

2012. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyit meg hozzatennek, hogy ha az egyik szulo nem magyar allampolgar, akkor itthon is anyakonyveznek kulfoldi neveket, idegen nyelvu irassal.
2012. ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!