Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is olyan ciki,...

Szerintetek is olyan ciki, hogy játszom gyermekemmel a játszótéren?

Figyelt kérdés

A tegnap érdekes dolog történt velem a játszótéren. Kisfiammal (3 éves 4 hónapos) a homokozóban játszottunk, általában én is leguggolok hozzá és együtt csináljuk a formákat, töltjük a vedret, stb. Egy ismerős anyuka, aki kislányával szokott odajárni, odaszólt nekem, hogy menjek már én is, üljek le velük a padra pletyózni, a gyerekek szem előtt vannak, nyugodtan lehetek. Figyelte már máskor is, hogy ha homokozóban van a gyerek, én ott vagyok, ha hintázni szeretne, ott vagyok, a csúszdánál is, a mászókánál is, stb. Hagyjam a gyereket egyedül, én azért megyek a játszóra, hogy vele játsszak? Nekem nem jár egy kis kikapcsolódás, egy kis dumcsi a többi anyukával?

Erre csak annyit mondtam, hogy nekem ez így jó és úgy látom kisfiamnak is. Természetesen más gyerekekkel is játszik, futkározik, jön-megy. Sőt úgy láttam, hogy mikor együtt homokozunk, egyre több gyerek gyűl körénk és szívesen játszanak velünk, mert én közben mesélek nekik a formákról, a várról, "feladatokat" adok nekik.

Ez annyira ciki?


2012. ápr. 7. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
tudod, van aki pletykálni jár, van aki meg játszani. Ha csak a gyerekem van ott, akkor én is játszom vele, de ha elvan, akkor is mellette szoktam lenni, aki beszélgetni akar velem, az jöjjön oda.
2012. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ciki?

Mi is múltkor voltunk a másfél éves fiammal a játszótéren, szaladtunk a férjemmel utána, meg a kisfiam ült az egyik hintába és meg a másikban, őt a férjem lökte és hintáztunk.:)

Homokozni még nem homokoztunk, de tervezem, hogy nyáron fogok vele.

Szerintem nem ciki.

Az megint más, ha elvan egyedül a gyerek, eljátszik és jön egy ismerős, akkor vele is váltok pár szót, vagy akár dumcsiznék is, ha az időnk, meg a gyerkőc engedi.:)

De ha neked így jó, hogy csak a fiaddal játszol, az nem ciki, de ha kedved támad beszélgetni valakivel a játszótéren és elvan a fiad, akkor nyugodtan beszélgess!:)

2012. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ciki. Nálunk minden anyuka ezt csinálja, bár főleg én "megyek le gyerekbe", túrom velük együtt a homokot, felmászok a fa mászókára én is (153 centi és 48 kg vagyok, tisztára mint egy iskolás, és sokszor nem is néznek anyukának), és még sorolhatnám. :)

A lurkók nagyon szeretik is ezt bennem, hogy én is kicsit gyerek leszek velük, ha ott vagyunk. :) Ettől függetlenül szoktam beszélgetni is a többi anyuval.

De az ilyen megjegyzéseket engedd el a füled mellett, és a többi rosszmájú anyukával ne törődj.

2012. ápr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem beszélgetek vagy éppen pletyózok, mert bárki odajön szóba állok vele, elmeséljük a napot vagy bármit. Az anyuka azt nehezményezte, hogy én nem ÜLÖK le velük. Természetesen én is beleszólok ha közelben vannak és van a témához hozzáfűzni valóm. A gyerek nagyon jól elvan a többi gyerekkel, de amint írtam a többi gyerek is élvezi, hogy egy felnőtt irányítja a játékot nekik.
2012. ápr. 7. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
22 hós a kisfiam, én mindig játszok vele. Ahogy Te is írtad, én is homokozok, segítek neki lecsúszni a csúzdán, hintáztatom stb. Egyáltalán nem ciki.
2012. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem ciki
2012. ápr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyanennyi idős a fiam:) Ő már a játszótéren nemigen velem akar játszani, hanem a vele egyidősekkel. Ő így szeret játszani. Ha hív, szól, hogy segítsek neki építeni vagy bármi megyek, de ekkora gyereket én már hagyok egyedül játszani, főleg, ha egyedül vagy a társaival akar.

Én nem pletyózok, az 1 évesemmel vagyok, ő igényli nagyon a törődést, bár néha ő is beül a bátyóhoz építeni. Gyerekfüggő, azt mondom.

Itthon is, mivel nem ovis, játszom vele, de, ha egyedül szerepjátszik vagy építőzik és kér is, hogy hagyjam, akkor hagyom.

2012. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Nem ciki és bár több anyuka játszana a gyerekével!!!!!! Én is mindig játszottam velük! Most már nagyok 7 és 9 évesek a nagyok és nem ilyet játszanak,de a kicsi 1 éves múlt és vele is bele ülök a homokozóba.
2012. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem ciki, de felesleges. Miért kell mindig tanítani, fejleszteni, feladatokkal ellátni egy gyereket?


Én sokszor hagyom egyedül a picikémet, nem magyarázok neki folyton, hogy a kék nagy karika megy alulra, arra jön a piros és így tovább. De ez én vagyok.


Én azt szeretném, hogy ne kelljen a játékához egy felnőtt irányítása. Fedezzen fel, próbáljon ki "mindent", érjék kudarcok is, hogy építeni tudjon.


De ez én vagyok, te más vagy, ez pont így jó... :-)

2012. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!