Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire ciki egy kislány...

Mennyire ciki egy kislány babának kék ruhát adni?

Figyelt kérdés

A szülésig úgy volt, hogy fiú lesz, és én már előre megvettem egy nagyon aranyos kék rugdalózót, plusz még volt hozzá néhány kék kiegészítő, kiskesztyű, sapka, így egy csomagban. de tényleg nagyon szép, első látásra beleszerettem! Csak nem tudom hogy kislánynak illik-e odaadni? :/ Mert mikor megszületett az apuka mondta hogy de jó hogy nem vásároltak előre kék ruhákat, csak fehéret, és akkor így mostmár csak rózsaszínjeket vesznek, és a babaszoba is olyan szinü lesz.

Én meg odaállítok egy babakék csomaggal.

Szerintetek? Adjam oda, vagy vegyek inkább valami más rózsaszínt?


2012. jan. 7. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Add oda nyugodtan, a kék az semleges. Az én kislányomnak is van sok kék ruhája és épp olyan szép mint a rózsaszínbe :)
2012. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is odaadhatod neki nyugodtan. A lányomnak is volt és van is kék színű ruhája, semmi baj vele. A farmer is kék általában. :)

Más, ha mondjuk fiú lett volna és rózsaszínt veszel.

2012. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ne add oda. A farmer az más , de ez egy rugdalozó és kiegészítők. Én nem örülnék neki ha ezt kapnám , nem is adnám rá. Ajándékozd másnak, tedd el, jó lesz még valakinek. Nekem fiam van, de nem adnék rá rózsaszínt. Ha lányom lenne, nem adnék rá babakéket. Ez a kék olyan babakék?
2012. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

22:10---- ha fiú lenne akkor tényleg ne adj rá rózsaszínt, bár sokan adnak a kisfiúra de mindegy.

A kékkel meg nem értem mi a gond, szerintem az se sokkal jobb ha mindig rózsaszínbe van egy kislány.

Én odaadnám. És ha én kapnám ilyen helyzetbe nagyon örülnék neki, a színe nem számítana hiszen olyan gyorsan kinövi

2012. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

2. vagyok


Én kaptam sötét kék rugdalózót, és simán ráadtam, nagyon szerettem a lányomon.

De volt világoskék rugdalózója is, amin virágok voltak (ez egy fiún nem igazán állna jól), az is jól állt neki.


De én nem rábeszélni akarlak, dönts belátásod szerint.

2012. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

22.10-es vagyok:

ha kék és virág mintás, tehát nem kifejezetten fiús, akkor ok. De itt a szülők jelentették ki hogy: akkor így mostmár csak rózsaszínjeket vesznek.

Ha megvan a blokk, szerintem cseréld ki.

2012. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Add oda. A kék semleges. :)
2012. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is add oda, a kék teljesen semleges. Meg nem hiszem, hogy megsértődnek, mert rózsaszínt hoztál. A gesztust sokkal inkább fogják értékelni. Esetleg vegyél még hozzá valami lányos színű játékot (csörgőt vagy ilyesmit).
2012. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Nekem 2 lányom és 1 fiam van. A lányokra ÉN simán adok kék, zöld, barna... azaz voltaképpen bármilyen színű ruhát, de a kisfiúra rózsaszínt, ill. nagyon lányos mintásakat - pl.pöttyös, szívecskés - nem. Több ismerősnek ugyanis a mieinknél nagyobb fiai vannak, és tőlük kaptunk elég sok ruhát, így ami szerintem még belefér, azt a lányok is elhordják.


Viszont megmondom őszintén, én azért furcsán néznék, ha ajándékba újonnan kék szettet kapnánk újszülött kislány részére. Főleg, ha azt írod, hogy az apuka éppen most festi rózsaszínre a babaszobát...

Nem tudod visszacserélni a boltban a blokkal rózaszínre, ahol vetted a kék szettet? Vagy ha ez nem lehetséges, akkor én megkérdezném a baba szüleit, hogy mit szólnának ehhez az ajándékhoz? Nekem a barátnőim nem "meglepit" hoztak a babáknak, hanem mekérdezték, mire van szükségünk. Egyébként ez a szín kérdés még akkor lehet kínos, ha a kislány nem túl lányos, pl. nincs még haja, elálló fülű... szóval nem olyan lányosak a vonásai, mert olyankor sok szülő nagyon megsértődik, ha lekisfiúzzák a kislányát, mondjuk pont egy kék ruhára alapozva...

2012. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
Persze nyilván egy kislányon a csajos ruhák a legjobbak, de az én lányom talpig rózsaszínben volt copffal és megkérdezték kislány? Szóval már ebből sem látják, hogy milyen nemű.
2012. jan. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!