Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki, ha diplomáva...

Szerintetek ciki, ha diplomával pénztárba vagy máshova megyek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
Szociálpedagógus diplomám van, a főiskola mellett dolgoztam 4 évig egy hipermarketben pénztárosként részmunkaidőben. Saját szakmámban még nem dolgoztam, bár több helyen is voltam szakmai gyakorlaton. A diploma megszerzése után terhes lettem, így most GYED-en vagyok. Mivel vidéken élek itt kevés lehetőség van elhelyezkedni a szakmámban, de pl. az Aldiban van felvétel pénztárosnak, árufeltöltőnek. Az az igazság, hogy a mai anyagi helyzet miatt nemigen lehet válogatni, örül az ember, ha van állása.
2012. jan. 5. 14:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki az lenne ciki ha nem vállalnál el egy munkát mert úgy érzed te ennél többet érdemelsz... Vállald el de ne add fel a keresgélést!
2012. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ciki. Nincs a homlokodra nyomtatva a diplomád. Ha téged ez nem zavar, akkor más véleménye ne érdekeljen.
2012. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Szociálpedagógusként úgysem tudnál elhelyezkedni!
2012. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem ciki, lassan már a lopás sem ciki, ha pénzed van belőle.
2012. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj! Diplomával dolgoztam a tesco-ban pénztárosként. Nyilván közben kerestem mást is, de a pénz kellett. Emellett egy diplomás barátom jól lenézett, hogy ő sose dolgozna ilyen helyen. Eredmény: én pár éven belül családot alapítottam, volt miből, hisz végig dolgoztam, nem diplomás munkát, ő pedig még mindig az anyjánál él.

Az a ciki, ha lenézed a munkát, mert diplomád van. A pénz kell! Viszont a tudást senki nem veszi már el tőled!

2012. jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szegénykém, megértelek. :( Szerintem mindenképp vállald el azt a munkát, ami adódik, és közben keress a szakmádhoz illőt. Én is sokat gondolkodtam ezen, de szerintem sokkal gázabb, ha otthon ülsz, és nem csinálsz semmit, mint egy pénztárosi munka. De ne add fel!
2012. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki. Nekem csak az a ciki, ha nincs munkam, igy nincs penzem es abban sem vagyok biztos, hogy masnap lesz-e mit ennem. Hozzateszem, hogy ilyen meg csak egyszer volt, akkor sem sokaig, de en oregedtem akkor 5 evet 1 honap alatt, annyira stresszeltem.

Nekem is van diplomam, kozgazdasz es informatikus vagyok, ertek is hozza, dolgoztam is benne kozepvezetokent, jol is kerestem. De utana uj lappal inditottam kulfoldon, az osszes penzem rament a koltozesre, akkor volt ez a munkanelkuli par honap.

Engem nem erdekelt, hogy ciki, vagy nem ciki, teny, hogy bantott kicsit, de akkor is szivesebben sikaltam gazdag csaladok hazat a heti kosztpenzemert, mint hogy az ehenhalast valasszam. Sot, masfel evig dolgoztam konyhan ugy, hogy az irodai alkalmazottak kb nullanak neztek, pedig 2-3 embernek volt az enyemmel egy szinvonalu vegzettsege es tapasztalata, a tobbi erettsegivel a hata mogott nezett le mindenkit. (Hozzateszem, hogy a kozvetlen kollegaink kozott volt olyan, aki a nevet alig tudta leirni, kb iskolaja sem volt, nem egy ilyen ember volt, de az irodai alkalmazottak tobbsege egy kalap ala vett minden kit, aki fizikai munkas.) Ne tudd meg, hogy hanyszor akartam szembe rohogni oket, de akkor sem tettem, mert a penz kellett, mellesleg gyermeket szerettunk volna vallalni, azt pedig mar nem akartam, hogy az uj munkakeresesem miatt tolodjon a babazas ujra egy-ket evet.

2012. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki.Azt kell csinálni, amire van lehetőséged. Örülhetsz, hogy ott legalább ilyen munka van!
2012. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van diplomám és nem is annyira szar. Világ életelemben pénzügyi területen dolgoztam.

Pár éve eszem ágában sem volt eladónak elmenni, mert fiatal koromban a nyári szünetekben eladóként dolgoztam és gyűlöltem.

Most az a tervem, hogy ha visszamegyek dolgozni, akkor beíratkozom egy élelmiszer és vegyiáru eladói tanfolyamra, mert ki tudja mit hoz a jövő. Ráadásul fel kell nevelnem két gyereket.

Ez van.

A ciki az, nem vállalod el.

Van egy ismerősöm. Annak a gyereke közölte, nem megy el dolgozni nettó 80e forintért. Az ismerősömet is kirúgták, 1 éve nincs állása. Most fogják elvenni a házukat:-(

2012. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

7-es írta:"Nem ciki. Nekem csak az a ciki, ha nincs munkam, igy nincs penzem es abban sem vagyok biztos, hogy masnap lesz-e mit ennem. Hozzateszem, hogy ilyen meg csak egyszer volt, akkor sem sokaig, de en oregedtem akkor 5 evet 1 honap alatt, annyira stresszeltem."


Én is így jártam. Három hónapot voltam munkanélküli! A végére annyira kibuktam, hogy a levest a tányérból nem tudtam kienni, mert annyira remegett a kezem. Na, akkor el pszichológushoz. Ott bőgtem 1,5 órát:-(

Rá két napra felhívtak, hogy engem választottak egy helyen. Abban a pillanatban elmúlt minden remegésem:-) Nagyszerű érzés volt. Annál az csak volt jobb, mikor több évi próbálkozás után pozitívat teszteltem.:-)

2012. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!