Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom fenekét sebesre...

Kislányom fenekét sebesre csípte a kaki. (6,5 hós, fogzástól van kimarva. ) A Sudocrem nem hat, mi lenne a tuti megoldás, hogy jobb legyen neki? Olvastam a szódabikarbónás vízről, azt hogyan kell elkészíteni? Nektek mi jött be?

Figyelt kérdés
Esetleg a gyermekorvos írna fel valami hatásos "csodakencét"? Vagy a gyógyszertárban tudnak adni rá valamit, ami tényleg jó? Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 7. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
INFANTUM nevű krém, amit ujszülött kortól ír az orvos, nálunk csodaszer, bár az én gyerekem bőre nem érzékeny, ha valami gond volt azonnal hatott, de volt akinek nem. Ez is egyén függő, de egy próbát megér.
2012. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sudocrem a legjobb, vagy bepanten. Vékonyan kend be, fűtsetek be hogy meleg legyen bent, és ne adj rá pelenkát, had legyen szabadon, a feneke, levegőzzön, hadd félpucéron. Minden kaki után mosd le a fenekét vízzel, és kend be. Tegyél alá törölközőket, ha bekakilna, bepisilne, ne hagyon nyomot.
2012. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekeimnél a Neogranormon mindig bevált, amikor a sudo nem. Na meg kaki után mindig mosd le a fenekét, és ne használj törlőkendőt, amíg rendbe nem jön. Vagy max. vmi nagyon bőrbarátot, ne ilyen illatosított cuccokat :)
2012. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja, gyerekorvos nem írt semmit nálunk se, csak annyit mondott, hogy próbáljam a sudo-t vagy a neogranormont, hogy épp melyik használ. Volt, hogy egyik, volt, hogy a másik vitte le. Általában egy napig használtam egy félét, ha nem volt változás, vagy rosszabbodott, akkor próbáltam a másikat.
2012. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a Neogranormon vált be, plusz a kamillás fürdő, ha már nagyon ramaty volt a helyzet.
2012. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A kamillás fürdőt hogyan készítsem el? Az egész fürdővize olyan legyen, vagy készítsek ülőfürdőt?
2012. ápr. 7. 21:56
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
nálnuk ilyenkor a sudocrem simán nem vált be, "kevés volt", viszont, ha ugy használtam,hogy sudocrem picit vastagon+ gabi cink oxidos hintőport szortam a sudocremre, és ugy a pelus, már a következőnél látványos javulás volt. Nekünk ez a legdurvább pirosodást is lehúzta max 1 nap alatt.
2012. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Még akkor csináltam kamillás fürdőt, amikor kiskádaztunk, s abba ugye félig fekve van bent a baba, szóval akár ülőfürdőnek is lehet nevezni.


Jó sok kamillát tettem fel főni kb. másfél liter vízben, és miután felforrt, leszűrtem. Ezt tettem a kiskádba, s ahhoz raktam még vizet. Nem kell sokat ázni benne, csak amíg amúgy is tartana a fürdés. Szerintem nagyon hatásos.

2012. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Fura, hogy senki nem említette a piros ecsetelőt. Nálunk nagyon bevált. Napközben sudo+ kamillával mostam a fenekét pelenkázáskor, és estére lekentem piros ecsetelővel. Reggelre lement a gyulladás! Doki írja fel.
2012. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pelsano popsikrém. Gyógyszertárban lehet kapni. Általában sudót használunk, de ilyenkor kamillás fürdés minden kaki után 3 ez a krém.
2012. ápr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!