Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvoda választás, váltás 5...

Óvoda választás, váltás 5 éves gyereknél. Mi lenne a jó a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
Márciusba lesz a kisfiam 5 éves.Faluba élünk.Van ovi a faluba,de a fiam egy másik falu ovijába jár(2.5 évesen munkát kaptam volna,de a falu ovija nem vette be,aztán költöztünk az ottani gyerekek is ennek a falunak az ovijába jártak.1.5 éve vettük itt a házat,akkor nem iratuk be ide a fiamat.)elvileg falugondnoki busz hozza viszi őket.A megegyezés szerint háztól házig.De 5hónapja le kell vinnem a fiamat 7 háznyit a kereszteződésbe.Itt nem az a baj ,hogy le kell vinnem hanem van egy 7 hónapos kislányom akit ugyan úgy beöltöztetni és cipelnem kell,akkor már mindegy ,hogy 7 háznyit vagy az óvodáig,meg amúgy is be kell vásárolnom.Gondolkodtunk az ovi váltáson ,hogy áthozzuk a falu ovijába.Beszéltem is az itteni óvoda vezetővel átvennék a gyereket.De nagyon sokat gondolkodok rajta.Nem tudom mi lenne a helyes megoldás.Mérlegeltem ha áthozom ide -akkor nem kell naponta buszoznia,ilyen időbe-itt az iskola mellett van az ovi,az iskola étkezőjében esznek,nem lesz ismeretlen az iskola ha oda kerül-bármilyen rendezvény van nem ismeri a faluban a gyerekeket így nem is játszik velük. a régi ovi mellett meg a következők vannak oda jár már 3 éve,ismeri a gyerekeket.Ha elhozom onnan akkor tudom hogy vita lesz belőle az óvónővel mert 1x már mikor beköltöztünk ide akkor azt vágta hozzám ,hogy de ö felvette 2.5 évesen....Sajnos sok minden van ami nem tetszik a mostani oviban,pl.nem szolnak időben a szülőinél tavaly is csak 1 szülői van és azt is aznap mondták meg,üzenőfüzet nincs,nincs napi találkozásom az óvónővel mivel csak a busz vezető hozza viszi a gyerekeket.Mit tegyek olyan tanácstalan vagyok.A legjobbat akarom a gyerekemnek,mit tegyek????
2012. febr. 2. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én átiratnám a gyereket.Sokkal egyszerűbb lenne mindenkinek.
2012. febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Átíratnám a közeli oviba. Azért jobb, mert valószínű sok osztálytársa lesz majd onnan 1 vagy 2 év múlva, és azokkal 8 évig jár együtt. Jó ha megismeri hamarabb őket. Ráadásul te is tudnál a napi dolgokról, mert te vinnéd-hoznád. Pár év múlva meg a kicsi is ovis lesz, addigra tudod mit várhatsz majd, ki lesz az óvónő...Tehát jobban képbe leszel.
2012. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy átíratnám. Jövőre úgy is új környezetbe kerülne, ugyanazok a gyerekek közé akikhez most kerülne, ha átiratod. Akkor meg inkább most érje őt a "stressz" mint iskolakezdéskor.

Az egyik lányom kijárta rendesen az ovit, 3 évig, de nem szerettem volna ha már iskolába megy, ezért egy másik oviba még egy évet ráhúzott, és onnan ment egy tök idegen suliba. Semmi gond nem volt, szépen vette az akadályokat. Mi szülők gyakran túlizguljuk a dolgokat, a gyerekek nagyon jól tudnak alkalmazkodni.

2012. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kisfiam még csak középsős,még van ezen kívül egy éve az oviba.Az ottani gyerekek is ide a mi falunkba fognak majd iskolába járni.
2012. febr. 2. 15:14
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma voltunk a kisgyerekkel az itteni ovit megnézni.Először még nem is akart be menni ,aztán meg 1.5 óra ismerkedés játszás után csak sírással tudtam hazavinni.
2012. febr. 3. 15:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Na látod, mondtam, hogy mi nagyobb problémát csinálunk belőle mint a gyerekek.

Sok sikert az új ovihoz:)

2012. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Még csak megnézni voltunk az ovit,még nem váltottunk.

Nagyon izgulok mit fognak a régi oviban reagálni az óvónők.Igazából félek ,hogy vita lesz az ovi váltásból!!!

2012. febr. 6. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!