Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélküli járadék lejárta...

Munkanélküli járadék lejárta után igényelhető a gyes?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy miután lejár a 90 nap munkanélküli járadék. Utána nem tudom mit adnak, ha adnak. De maradnék regisztrált munkanélküli, és ha járna még valamennyi segély, vagy valami, ez mellett újra megigényelném a gyest, ha lehet. Lehet? Mármint azt tudom, hogy még jár a gyes, mivel csak novemberben lesz 3 éves a gyerekem. De hogy a 2-t együtt lehet-e? E hét végén letelik a munkanélküli járadékom, és akkor ha lehet együtt a kettőt igénybe venni, akkor minél hamarabb megigényelném újra a gyest. Remélem érthető voltam. Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 10. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyszerre nem kaphatsz gyest és munkanélkülit. Vagy ez, vagy az.
2012. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ki kell jelentkezned a munkaügyiből, és GYES-t kapsz. Alanyi jogon jár, 25 ezer forint. Ha maradsz munkanélküli, akkor jogosult leszel szociális segélyre, 22 ezer forint az összege.
2012. ápr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!