Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák folttisztítót keresek,...

Anyukák folttisztítót keresek, ami sötét pl piros vagy fekete ruhán is használható, illetve fehér élénk nyomott mintás ruhán is. Mi az ami egyben tudja ezt, és tényleg eltünteti a foltokat?

Figyelt kérdés

Vanisht próbáltam, egyedül a 90fokos programon nem mostam vele ruhákat, és csak a pénzt dobtam ki... volt folt ami el sem halványodott tőle, nemhogy kijönni:(

Mi van más, ami nem szedi a színeket, de a foltokat igen.


2012. ápr. 11. 09:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Milyen mosóport használsz és hány fokon mosol?
2012. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
40fokon mosom a sötét ruhákat ált, ha foltos 60fokon, és tomit használok(mandulatej) fehéret csak 60fokon.
2012. ápr. 11. 09:15
 3/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy ideszemtelenkedek. De ez engem is érdekelne... 40°C felett sok színes ruha tönkremegy, viszont vannak foltok, amik sima mosószerrel meg se nyikkannak. (Pl. toll, kakaó, paradicsom, stb.)
2012. ápr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem egy termék jött be eddig folt tisztításhoz: az Amway mosópora és hozzá egy folttisztítója. Nem olcsó, de sokáig tart, keveset kell használni belőle. A lányom a hordozójában etettem, minden pl. céklás lett, beáztattam fél órára (suvickolás nélkül) be a mosógépbe és se a hordozón, se az előkéin nyoma se maradt az előtte elfogyasztott menüknk :) Viszont a színének baja sincs. A Vanish annyit ért, mint halottnak a csók és a szép sárga ruhájából "szép" fehér foltos ruhát kreált... Azóta nem is használtam...
2012. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én jóideje Tomi fehérrózsát használok, öblítőt nem is.

Szerintem a mosógép is ludas, ha nem jön ki a folt, vagy sokáig állt a szennyestartóban.

Nekem nincs foltos ruhám.

2012. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem egy tisztítós ajánlotta, hogy ha összekeni magát a gyerek, azonnal vegyem le róla a ruhát és nyomkodjam ki WU2 samponnal. Aztán áztassam be wu2-ös vízbe míg be nem teszem a mosógépbe. tökéletesen eltüntet minden foltot (kivéve az anyatejes kakiét, arra még nem találtam megoldást) 3 gyerekes anyuci
2012. ápr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Én nekem a vanish szappan jött be.kisfiam elég székrekedéses és mikor végre sikerül akkor mindenhol foltot hagy.amit ezzel a szappannal bedörzsölöm és kiszedi,meg a bébiételek okozta foltot is.
2012. ápr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

lehet a wu2-t kipróbálom, hátha, bár ha ilyen erős... és sampon:D


Annyi módon próbáltam már mosni a gyerekek cuccait, és van amikor tényleg elsőre minden szép, máskor olyan retkes minden, kárnak mostam:( Szörnyű:(

2012. ápr. 11. 09:32
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ha "azonnal" le tudom venni a gyerekről (vagy magamról) a foltos ruhát, amire még rá sem száradt jóformán, akkor nyilván nem kérdés hogy kijön a folt, de ahhoz speciális dolgok nem kellenek. Elég a víz meg szappan vagy bármi. A gond nálam ott kezdődik, amikor rászáradt a cucc. Pl oviban, ahol senki le nem veszi róla, vagy ha igen, akkor is csak azért, hogy tisztára cserélje... Vagy vendégségben. Mert nagyobb gyereknél az ember már nem visz magával mindenhová váltásruhát...


Ezek a foltok meg vagy kijönnek, vagy nem... :o(

2012. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia,


nekem a Flóraszept vált be! Bár mostanában másabb a minősége, de még mindig "elmegy". A kaki foltra gyorsan jó meleg vizet engedek, rányomok egy kis Flóraszept-et, átdörzsölöm (néha körömkefét is használok), utána gyorsan jó meleg (forró) vízzel alaposan kiöblítem a folt résznél.

Néha megszárad a foltos ruha is, mert nincs akkor éppen időm kimosni, ilyenkor ugyanígy járok el, eddig szépen kihozta az ilyen foltokat.(egyedül a banán folttal nem boldogulok egyébként...)

A lényeg, hogy gyorsan kell dolgozni, mert hirtelen kikapja a foltot, de ha áll a ruhán a Flóraszept, a színe is odalesz.

(Újabban egyébként a piros temperafoltot is kiszedtem barna ruhából és nem fakult meg. Anyatejes kakit is ki tudtam így még szedni.)

2012. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!