Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vagyunk ennyire elégedet...

Miért vagyunk ennyire elégedetlenek babáinkkal szemben? Miért ilyen nagyok az elvárások? Miért nem tudjuk őket feltétel nélkül úgy szeretni amilyenek, ahogy fejlődnek?

Figyelt kérdés

Bocsi, lehet én gyakorizok túl sokat, de annyira kiborítanak azok a kérdések, hogy "le van maradva?" mikor fogja ezt vagy azt csinálni?"

És legtöbbször irreális dolgokat írnak, pl hogy 5 hónaposan még nem forog...De ha nem irreális, csak a baba mozgás vagy beszéd fejlődése kicsit kicsúszott a ""normális"", előírt tartományból, akkor is jönnek a túlaggódó kérdések...tényleg ennyire aggódni kéne minden egyes dolog miatt?Nem lenne jobb, ha lazán kezelnénk?Nem lenne jobb a babának is?

kisfiam pl 14 hónaposan rá se bagózott a könyvekre, más hasonló korú gyerek anyukája pont azt kérdezte, hogy lehet autista-e a gyereke, mert nem tud koncentrálni, azért nem nézi a könyveket....:S

Aztán 1-2 hét eltelt, elkezdte érdekelni, azóta ki sem lehet szedni a kezéből...meg sem fordult a fejemben hogy autista...

Vagy pl lövésem sincs mennyi szót tud 1,5 éves fiam....mert nem számolgatom....ügyesen fejlődik, próbálkozik mindig mondani valamit, így nem hinném, hogy ezen kéne hogy kattogjon az agya.


Bocsánat a kis kiborulásért, de muszáj volt leírom:)

Ha egy ilyen kérdéshez írok kicsit kiakadós kommentet, akkor mindenki lepontoz kegyetlenül:)


2012. ápr. 12. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
no comment!
2012. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Veled szemben ugyanilyen elvárások voltak, így nőttél fel: iskola, vizsgák, stressz stb. A nyugati világ hülyesége a mefelelési kényszer stb. NE AGGÓDJ, mert igenis neked van igazad, csak most ilyen a világ. :-(
2012. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát max az iskolában voltak elvárások, otthon mikor kicsik voltunk tuti nem....
2012. ápr. 12. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:

:)

Hasonló kérdést akartam feltenni a napokban, csak kicsit másképp fogalmazva. Én valahogy úgy akartam kérdezni, hogy "Miért nem elég sok sok anyukának egy átlagos gyerek? Miért kell mindig a hibát, az elmaradást keresni a saját gyerekünkben? Miért akarunk mindenben tökéletes gyereket?"

de végül nem tettem fel a kérdést, féltem egy esetleges vitától...

Na meg pár hónapos koráig én is beleestem a "GYK csapdájába", és én is elkeseredtem egy-egy kérdés után, hogy az én fiam miért nem csinál még ezt vagy azt?!

Aztán egyszer csak úgy döntöttem, hogy kevesebbet jövök ide, és nem a névtelen vagy igaz vagy nem kommenteknek hiszek, hanem a saját szememnek, és a saját fiamnak. Azóta nem bizonytalankodom, látom, hogy a gyerekem megfelelően fejlődik. Lehet, hogy nem lesz nobel díjas tudós, mert nem beszélt folyékonyan már egy évesen. Lehet, hogy olimpiát se fog nyerni 100 méteren, mert elindulni is csak 16,5 hónaposan indult.

De én így imádom!!!! Ilyen "átlagosan"!

2012. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

de jó hogy írtál:))Mintha én írtam volna ezeket a sorokat, hiszen én is beleestem ebbe a "hibába" az elején:)

Kisfiam kb 6 hónapos koráig meg se moccant, már gondolkoztam mit fogok mondani a védőnőnek mikor jön, mert gondoltam, hogy nem fog neki tetszeni.Aznap mikor kijött fiam fordult 2-t,na mondom, köszi, ez így jó lesz:)Aztán vagy 2-3 hétig semmi, mintha tudta volna, hogy elvárjuk tőle, hogy forogjon és csak az én kedvemért csinálta volna:D

Na azóta nem parázok én sem:)Én is így szeretem a legjobban a kis "átlagos" 1,5 éves fiam:)

2012. ápr. 12. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a hiperaktivitáson gondolkodtam már korán. 1 éves a fiam, és a hiperaktivitás korai jeleit látjuk rajta, de ez még nagyon korai, hogy bármit is mondjon bárki. Már rájöttem, és ha hiperaktív lesz, és később kiderül, mi lesz? És ha autista lenne? Akkor is az én fiam. Már nem foglalkoztatnak ezek a dolgok annyira, mint régen, a védőnőnkben, gyerekorvosban bízom, ők tudják, mit mikor "kell" már csinálnia egy egészséges gyermeknek.

Kicsit elkanyarodtam, de nagyjából idevág. :)

2012. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egy aggódós ilyen szempontból. Én mindig gyönyörűnek és tökéletesnek látom a lányomat. :) Lehet velem van a baj? :D 2 éves múlt és egyszerűen imádom, mindig, mindenhol...
2012. ápr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért is vannak ilyen "elégedetlen" anyukák, mert folyton megy a rivalizálás az anyák között!!!! Saját példámat mesélem el! Van egy 10hós kisfiam, akit imádok, rettenetesen okos(most nem írom le mit tud, mert csak hencegésnek vennétek, így már azért is figyelek, nehogy megbántsak bárkit"...szóval mozgásban nem igazán a leggyorsabb, gyakorlatilag csak kúszik és térdre ereszkedik (hozzá teszem, teljesen normálisan fejlődik, tudom!!) viszont rengeteg ismerősöm, köztük sajnálatos mód a nővérem is folyton kritizálja a gyerekemet, hogy fura, érdekes, tök gáz és hasonló szavakat használnak, mert nem ül, áll, mászik, mint az ő gyerekük!!!!Természetesen már mindenki gyereke 5hósan mászott, ült és társai... Egy idő után már kezdtem kínosan érezni, hogy ha megkérdeztek, tud-e már vmit....nem esett jól és elgondolkoztam azon, hogy vajon tényleg keveset tud?!! Én is írtam ide anno, hogy mit tud a gyereketek, mert az enyém ezt azt...persze támadott engem is mindenki falkába verődve mikor csak megerősítést vártam és nem hencegtem vagy nem elégedetlenkedtem a gyerekemre, csak egyszerűen az, hogy rengetek anyuka "lenézi" azokat a babákat, akik nem olyan gyorsan fejlődnek, mint a sajátjuk és rosszindulatú megjegyzéseket tesznek!!!
2012. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!