Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes anyukák hogy...

Több gyerekes anyukák hogy bírjátok az iramot a gyerkőcök mellett?

Figyelt kérdés

Nekem ma este már sírhatnékom volt. Van egy 4 éves lányom és egy 15 hónapos fiam!

A nagy ovis én viszem hozom minden nap, segítségem nincs, vidékről költöztünk fel, minden rokon 200 km-es körön kívül, apa reggel 6-tól házon kívül, jó ha beesik este 8-ra mire a gyerekek lefekszenek, de újabban általában később jön. Minden az én nyakamba szakad, a házimunka, a bevásárlás, kertes házban lakunk ott is a fűnyírástól kezdve locsolásig minden.

Nagyon fáradt vagyok és kimerült max 6 órát alszom azt is 2 részletben. Ti hogy bírjátok?


2012. ápr. 13. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is 4 évesem van meg egy 5 hónaposom. Én is sokszor teljesen összezuhanok, annyira elegem van. Jó lenne kiállni a kert közepére és ordítani. Mindig azon gondolkozom, hogy más hogy a fenébe bírja, főleg az akinek kertje sincs, mert azért ott el lehet lenni. És az esték...jaj...és aztán jön az éjjel...etetés,ébredés...teljesen veled vagyok!

2012. ápr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lélekben veled vagyok! 2 éves és 3 hónapos babáim vannak. Kertünk ugyan nincs, pedig szeretnék, de van helyette irodahelyiségem a házban, amit fokozottan rendben kell tartani. Dolgozom is itthonról, a háztartást is ellátom, a lomos udvart takarítom, stb. Minden nap tornázok, mert elhíztam. Az a gáz, hogy épp akkorra fáradok ki, mire a legnagyobb meló kezdődik: az esti fürdetésre. Az éjjel csak 1X keltem a picit etetni, a nagy többször felsírt. Ez már jó. Volt, hogy hajnali négytől már semmit sem aludtam. A páromra egész héten alig lehet számítani, szerencsére együtt vásárolunk hétvégente. Hogy bírom? Csinálom mechanikusan, néha besokallok és akkor sírógörcsöt kapok. Azért az én helyzetem nem éppen annyira rossz, mint a tiéd.
2012. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy 3 évesem és egy 3 hónaposom van, és én is totál kész vagyok, pedig tündéri gyerekek, és mégis. Én sem tudom más hogyan csinálja, az én idegeim is teljesen kész vannak, minden nap meg kell erőszakolnom magam, hogy türlmes legyek, pedig imádom őket. :-(
2012. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy 3,5 éves lányom és két épp ma 20 hós egypetéjű ikerfiam van. Segítségem a férjem, aki újabban este 6 előtt nem ér haza, úgyhogy nem is számítok soha arra, hogy segít, csinálom ahogy tudom hogy egyedül is végzek, és ha mégis besegít, az csak jó. :-)

Télen elég rossz volt, most már sokkal jobb. Tavaly télen én is kivoltam, de most már hogy nagyobbak a fiúk sokkal könnyebb, szépen eljátszanak. Lánykám is még itthon van, hétfőtől próbáljuk az ovit, de nem eröltetem, ha nagyon nem jön be, marad még itthon. Én fogom vinni a kicsikkel együtt, autóval mert az ovi a szomszéd faluban van. És megyek érte szintén a fiúkkal, jó kis torna lesz az is, de már várom, mert addig is találkozok másokkal, nem mindig ugyanazt látom, mint eddig.

Kertesben lakunk, falun. Itt laknak anyuék is, de csak vendégségbe megyünk hozzájuk, max lányomat viszik el egy hónapba egyszer (vagy egyszer sem) pár órára. Ők is dolgoznak még, úgyhogy nincsenek otthon nap közben.

Mindent én is a gyerekekkel oldok meg, ahogy tudok. Ha valami nem jön össze, megvár, nem idegesítem magam.

Csináltam kis kertet, veteményeztem és tiszta boldog vagyok hogy szépen kel minden. :-) De csak annyit raktam, amit nem sajnálok ha mégsem jön össze a dolog, mert a kicsik miatt még nem tudok mindig kint lenni mikor kéne, és ők az elsők, nem a répa-saláta, stb.

Apa nyír füvet, nem sok van, nem tart sokáig, locsolni is szokott, vagy teleengedi a kádat én meg csak kannával tovább míg a kicsik alszanak délben. Nagylány jön velem, ő már egy éve nem alszik nap közben, úgyhogy ő a segítségem. Vetett ezerrel. :-)

Este már rutinból megy, ha egyedül csinálom, akkor egy szivacsot teszek le a fürdőbe, 3 gyerek a kádba, és egyesével veszem ki őket és öltöztetem, így látom a többet, mert máshogy balesetveszélyes lenne.

Városba is bemegyek velük egyedül, kicsik az ikerkocsiba, lányom a fellépőn, (bár újabban inkább sétál, a fellépő a büntihely, ha nem fogad szót), megyünk Balcsi partra kacsákat nézni, bevásárolunk a Tescoba, általában ennyi fér bele.

Én sem sokat alszom, a fiúk még ébrednek, jó ha csak fejenként 2x, bár csak annyira kelnek hogy megsimizem, vagy odabújik, de akkor is felébreszt, így már ott alszom az éjszaka második felében köztük (egy nagy ágyban alszanak ketten), hogy ne kelljen felugrálnom mindig.

2012. ápr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy kétévesem van, és egy kéthónaposom.Nagy szerencsém, hogy a kicsi esti fürdés után beájul, és reggelig húzza a lóbőrt.

Sokszor nekem kell ellátni a 86 éves dédit, és a nagymamát is, aki súlyos beteg.Kaja, gyógyszer naponta.Mire összecuccolom a két gyereket, elmegyünk a betegekhez az gáz.Magyarul két háztartást vezetek.Felmosás, teregetés meg minden.A dédi finnyás, a férjem szintén (plusz tejallergiás), a mama diétás kosztot eszik.Van, hogy egy kaját 3 féle képpen kell megfőzni.

Ma majdnem elért a sírás.Holnap lagziba megyünk és nem jön rám egy nadrág sem.Hiába túrom a szekrényt, nem találok semmit.Hát így inkább itt ülök.

Hoppá!Csak ültem.Megyek teregetni.

Jó gépezést!Nekem ennyi volt.

2012. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na akkor kitartás mindenkinek.

Én még most megyek fürcsizni, apa fél órája ért haza! Ez kész katasztrófa, komolyan.

2012. ápr. 13. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!