Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek már van gyerekük:...

Akiknek már van gyerekük: bennetek feléledt az anyai ösztön, és úgy vállaltatok babát, vagy van olyan is, aki csak szimplán akart gyereket, és csak a megszületése után ébredtek fel benne az ösztönök?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:

megmondom öszintén mi nagyon akartuk, söt én nannyiként dolgoztam külföldön éveken keresztül, így gyerekek terén óriási tapasztalatom volt, és érzéseim is.


De mikor megszületett szerintem nálam 6 hónap is eltelt mire úgy igazán az anyjának tekintettem magamat. Addig úgy voltunk elláttam, szerettem, de nem éreztem többet mint egy nagyon kedves gyerek után akiket gondoztam.

Amúgy kb 3 hónap alatt szokik össze a baba és mama, van ahol elöbb van ahol késöbb jön el.

2012. ápr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bennem feléledt jó pár évvel előtte a gyermek utáni,elementális vágy!Amikor minden adott lett,nem is kellett sokat várni rá(rájuk)és már kismamaként is bíztam az ösztöneimben,ami a születésük után rögtön határozott anyai ösztön volt.Erre "csak" annyi a bizonyítékom :) hogy tapasztalatlanul is minden percét élvezni tudtam az anyaságomnak.DE azt hozzáteszem hogy elég is volt az ösztönöm mert minden működött magától,egyikük sem volt beteges,hasfájós vagy bármi lyen nehezítő(fárasztó,félelmetes...stb.stb.)tényező nem volt,csak az elégedetten gyarapodó babáim!Mindez nem azt jelenti persze hogy sosem volt szükségem esetleg tanácsra,vagy megerősítésre! :)Egyébként mindig ösztön-lény voltam.
2012. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos le fognak pontozni ezért sokan, de azért leírom.


Én szerettem volna bébiket világ életemben. Az első kicsit terveztük, nagyon vártuk, ehhez képest tényleg hónapok teltek el, mire igazán anyukának éreztem magam. A második kicsi nem is igazán volt tervezett, de miután kiderült, ugyanúgy nagy szeretettel vártuk. Vele már az első napokban éreztem azt boldogságot. Azzal magyaráztam meg magamnak, hogy elsőre sokkoló volt nekem ez az egész, és eleinte nem is tudtam igazán élvezni, és a jó dolgokra koncentrálni a már-már irreális aggódásom miatt, meg amiatt a hülye érzés miatt, hogy nem tudtam vele mit kezdeni.

Viszont továbbra is úgy érzem, hogy nem vagyok egy kimondottan "anyuka-típus", mert nem megy az, hogy mindent feláldozzak a saját dolgaimból csak azért, mert ők vannak. Szóval akármennyire is imádom őket, néha jól esik nélkülük eltölteni egy kis időt. Hallottam már olyan véleményt is, hogy ezek szerint tényleg hiányzik nálam vmi... Hát nem tudom. Ha nem volnának a picik, akkor ők hiányoznának nagyon :). Bocs, kicsit lelkis lett, de érdekes a kérdésed szerintem.

2012. ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bennem az iránt éledt fel a vágy, hogy ténylegesen egy család legyünk, illetve, hogy lassan 30 leszek, megvolt a lagzi, van hol laknunk, van rendes munkánk, tehát "ideje" egy gyereknek. Elmentünk nászútra, és onnan már "hármasban" jöttünk haza. Nem mondom, hogy nem ijedtem meg először, de 9 hónap bőven elég volt ahhoz, hogy kialakuljon bennem a baba iránti mérhetetlen vágy, illetve a kórházi 3 nap, hogy elmúljon bennem a babától való "félelem". Azóta minden flottul megy, és imádom :)
2012. ápr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem "kalandos" úton született meg a kisfiam. Nem tervezett baba, így nem igazán éreztem magamban semmilyen anyai ösztönt. Aztán abban a percben, hogy megindult a szülés tudtam, ez a legjobb dolog ami történt velem egész életemben. Most 5 hónapos a kisbabám és imádom, nem bánom, hogy korán jött. Boldog vagyok, hogy van nekem.
2012. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13:26-osnak irmam h ugyanez volt velem is.nagyon paras vagyok es az elsovel igencsak paraztam es nem elveztem annyira ki azt az idoszakot, mig a masodikkal rogton ereztem a boldogsagot.mondjul en sohasem voltam az a gyerekre vagyo csaj.azt szoktam mondani h mielott megszulettek a gyerekeim nem" is vettem eszre" hogy a vilagob van "gyerek tarsadalom"egyszeruen nem foglalkoztam ezzel a kerfessel soha.aztan jott a hazassag es gondoltuk legyen gyerkoc is. es en sem erzem magam anya tipusnak egyaltalan.kulonben egyaltalan nem kell mindent feladni a gyerkocok miatt.neked is kell kikapcsolodas, hobbi.nekem mindent de mindent megsdtak a szuleim mindent nekem es a batyamnak aldoztak de tenyleg es azt kell mondanom h ez nem feltetlen jo.en pl valszeg ezert is lettem kicsit onnalotlan.plusz igy felnott fejjel tudom h tobb volt a szuleimben a kotelesseg tudat(hogy mindent megadjanak) mint a konkret szeretet, oleles, oszinte szavak.ezek tobbet ernek nekem.szoval nem ertek egyet a totalis onfelaldozassal.nos ne izgul sztem hallgass a szivedre es aszerint neveld a gyerkocoket:-)
2012. ápr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat írtatok:) Azért tettem fel a kérdést,mert nincs gyerekem,nem érzek semmilyen előbukkanó ösztönt,viszont azt el tudom képzelni,mikor egy családot alkotok valakivel,és van egy nagyobbacska gyerekünk:)Csak ne lenne a terhesség,meg a szülés,meg az első 2év,amikor nem tudom mit lehet kezdeni egy ilyen pici babával,folytonos aggódás van.Így ösztön nélkül pedig nem tudom hogy majd merjek-e szülni,mert lehet hogy a gyerek születése se változtatna meg semmit,vagy nem tudom.Bár szerintem a félelmemet se fogom tudni leküzdeni maga a terhesség,és a szüléssel szemben.
2012. ápr. 15. 01:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Én ugyanígy érzek mint te :)

Mikor párommal végre eldöntöttük hogy jöhetne a baba,akkor elkezdtünk próbálkozni . Nem sikerült. Lombik jött,nincs olyan baj ,akár spontán is jöhetne. De párom miatt is vágtam bele na és végül ráálltam a "babavágy"-ra. Nem jött össze. Most már nagy kétségeim vannak afelől hogy anyatípus vagyok vagy sem. Lehet jönnének az ösztönök,de most ezt egyáltalán nem érzem,párom is lazán fogja fel. Ha jön a baba jön ha nem akkor nem. Akkor is boldogok leszünk. Nagyon aggódós típus vagyok, és hipp-hopp felkapom a vizet és ideges leszek, szóval egyre türelmetlenebb vagyok ,akkor egy babával nem készülnék ki? Volt is tegnap erről egy feltett kérdésem ,ki van ilyen cipőben. Most nagyon foglalkoztat ez a gyermekvállalási téma. Bizonytalan vagyok. Nem tudom mit gondoljak már,de nem akarok csak azért szülni,hogy megfeleljek a társadalmi normának. Na és félek a szüléstől,és mindentől ami a terhességgel jár azután pedig folyt.köv mindig lenne min idegeskedni. Alapból ilyen típus vagyok. Hatalmas felelősség egy gyerek,nem mki kész a gyerekvállalásra. Az idő telik mégsem vagyok kétségbe esve.

2012. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is érzek egy kis nyomást ettől a társadalmi elvárástól,hogy néz az ki ha valakinek nincs gyereke,meg néha eszembe jut hogy mikor idős leszek akkor nem lesz senkim.Én nem hiszem hogy nagyon ideges tudok lenni,nálam a fő gond a lustaság.De ez aztán nagyon egy ideje.Állandóan aludnék,van egy kutyám,de még tőle se vagyok fittebb,úgyhogy engem ez aggaszt inkább:)10évvel ezelőtti fürgeségemnek semmi nyoma:)
2012. ápr. 19. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!