Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell-e fizetni a Tbj. -t a...

Kerria kérdése:

Kell-e fizetni a Tbj. -t a gyermek megszületése után?

Figyelt kérdés

A munkahelyem akkor szűnt meg, amikor az első pozitív tesztünk meglett. Ekkor bementem az Apeh-ba, hogy kérjek csekket, amin magam fizethetem a társadalombiztosítási díjat. Ezt fizettem is rendesen.


KÉRDÉSEM: Most, hogy megszületett a babám, így is ugyanazt az összeget kell fizetnem? Nincs valami könnyítés?


Tudtok ebben segíteni? Köszönöm!


2012. febr. 9. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kapsz Gyest nem kell tb-t fizetned mert azáltal biztosított vagy.
2012. febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha gyesen vagy, akkor nem kell külön tb-t fizetned. Csak értesíteni kell az Apeh-ot, hogy gyesen vagy.
2012. febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, gyermekgondozási segélyt kapok. Akkor visszaküldöm nekik, mellékelve a gyes határozatát. Köszönöm a segítséget!
2012. febr. 9. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!