Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon félek a pelenkázástól....

Nagyon félek a pelenkázástól. Nehezen bírom az ilyen dolgokat, sokszor rosszul vagyok még a gondolatától is, hogy kakis pelenkát kell cserélnem. A pici megszületése után ez változni fog? Az anyai ösztön előtérbe kerül?

Figyelt kérdés
2008. aug. 14. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Egyik értelmes szomszédasszonyom mondta anno a kislányára, hogy "annyira szeretem, hogy a szarát is megenném":-)))...Akkor nevettem rajta, de most hogy nekem is megszületett a lányom, már értem mire gondolt. Persze félre ne értsd, ez egy rossz metafora, de a lényeg az, hogy semmi undorító nincs a kakijában, nekem mégcsak nem is büdös, a férjem viszont rosszul van tőle...Annyira édes az a pici csöpség, aki a Tiéd lesz, mindenben rád lesz utalva, hogy az a kis kaki nem fog gondot okozni, mert imádni fogod azzal együtt!:-)
2008. aug. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy buta kérdés volt, de megnyugtattál, hogy változhat a helyzet a szülés után. Köszönöm!
2008. aug. 14. 09:10
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Én is undorodtam mindig az ilyesmitől. Aztán megszületett a keresztfiam, sokat vigyáztam rá, főleg amikor pelusról lett átszoktatva kisgatyára és bizony amikor belesikerült a nagydolog kimostam, hiszen nem várhattam az anyjára, mire hazaér! Aztán pedig az anyai ösztönök előtérbe kerülnek. Szerintem eszedbe sem fog jutni, amikor odakerülsz, hogy undorodj tőle. Egyszerűen természetes lesz!
2008. aug. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

"annyira szeretem, hogy a szarát is megenném":-)))...


Ez annyira igaz. A saját lányom kakijával semmi gondom, de persze a szomszéd gyerek kakija az már büdös és rosszul vagyok tőle. Nem azért mert nem az én gyerekem, csak más a kötődés. Sőt néha az ember nagyon tud örülni annak a budös kakinak is, hisz megkönnyebbül a pici gyomra. És nem azt látom a pelenkázásban, hogy jaj de büdös, hanem, hogy gyorsan cseréljük le, nehogy begyulladjon a pici bőre.


Amúgy én is így indultam neki a babázásnak. Nővéreim gyerekeit mikor tetté tisztába, egyszerűen nem értettem, hogy tudja jókedvűen és nevetve kiszedni alóluk a kais pelust és vigyorogva mondani, jaj de jó, hogy sikerült és nem fáj tovább a poci:-). De amikor megszületik, legyen az apuka vagy anyuka, szerintem ez elszáll. Legalábbis a férjemnél is beindultak az "anyai ösztönök" :-))))

2008. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valahogy én is abban reménykedtem, amit írtatok. Csak így pár héttel a szülés előtt még nehéz elképzelni, de megnyugtat, hogy nem csak én vagyok így ezzel.
2008. aug. 14. 10:36
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem még nincsen saját babám. :( de acsalád összes babáját pelenkáztam már, sőt némelyik direkt megis tisztelt egy-egy emberes adaggal. valahogy nem undortottam a kakitól. Jó illata nem volt, volt, h megyis jegyeztem, h de büdit produkáltál, de ettől függetlenül nevetve csináltam végig. Szóval nyugodj meg te sem fogsz tőle undorodni. Sőt, öröm lesz a gyereket megszabadítani tőle, hisz minél tovább húzod annál rosszabb. :(
2008. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem változik. Én sem bírom az ilyet (szerintem senki nem szereti szagolni), de saját gyereknél az ember nem is gondol rá, illetve semmi gondja, még ha érzi is, hogy büdös. Én is megpuszikáltam már kaki után a lányom fenekét, annyira örültem, hogy kakilt végre 2 nap és a hasfájások után. Persze már tisztán puszikáltam össze. :)
2008. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szintén féltem tőle én is.Semmi gondom nincs vele az első perctől fogva.A szaga épp úgy nem fog zavarni,mint a saját székleted szaga!Szinte nem is érzed majd!
2008. aug. 15. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3%
Basszus,egyèrtelmu hogy a pelenkàt te fogod cserèlni,ha rosszul vagy tole akkor minek szulsz konyorgom???
2008. aug. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak: amint láthatod, nem csupán én vagyok így ezzel...a gyerekszülés pedig nem csak a pelenkázásból áll.
2008. aug. 18. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!