Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyermekneveléssel...

Milyen gyermekneveléssel kapcsolatos könyveket olvastatok, olvastok, akartok elolvasni? Mi a véleményetek ezekről?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent olvastam amit értem, nem jó, ha csak egy féle nézőpontot ill. módszert ismer az ember. (Spock, Mérei, Ranschburg - bár ő lassan már a múlt, Suttogó - vele csak óvatosan az amerikai gondolkodásmód miatt stb.) Internetről inkább a szakemberek tanácsait próbáltam jegyezni.
2009. jún. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Suttogó, most olvasom a II. részét. Nekem nagyon tetszik, sok mindenre rávilágít, ötleteket ad különféle helyzetek, szokások kialakításához, vagy ha már kialakult, de gond van vele (pl. altatás) megoldásokat javasol, megtörtént családi helyzetekben leírva.
2009. jún. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Penelope Leach: Picik és kicsik, Szülők kézikönyve
2009. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Spock nálam is ott van a polcon. Ezen kívül, nem tudom lehet-e még kapni, de Dr. Miriam Stoppard Babakönyv c. műve nagyon szuper, minden teljesen részletesen és tényszerűen le van benne írva, bár kicsit régebbi, de abszolút alkalmazható, maximum a pelenkázásról szóló részek idejét múltak kicsit az eldobható pelusok korában, meg ahol bemutatja a szükséges kellékeket (babakocsik, cumisüvegek, etetőszékek), hát természetesen kissé más már a dizájn, és nagyobb a választék, de a többi része nagyon is praktikus, használható. Kezdő szülőknek is ajánlanám, hiszen amit ír, az nem elavult. Szemléletes rajzokkal és szövegekkel írja le, hogyan kell fürdetni, megtisztogatni a babát, milyen időjárás esetén milyen ruházat célszerű, hogyan lehet kezelni a testvérféltékenységet és hogy miről ismerjük fel a különböző gyermekbetegségeket. És még nagyon sok mindent. Szóval én ezt nagyon imádom.
2009. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Anya taníts engem" nagyon jó, és dicsérik sokan mások is, a védőnőm is.

A "Babamóka" nem kimondottan nevelési könyv, hanem a mozgás fejlődését segíti leginkább. Tök jó játékos foglalkozásokat lehet belőle csinálni. Én egyelőre ezeket vettem meg.

2009. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!