Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvehetik tőlük így a gyerekeket?

Elvehetik tőlük így a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Ismerőseimről van szó 2 gyerekük van 1 ovis és egy bölcsis. Nem foglalkoznak a gyerekekkel. Elviszik őket oviba bölcsibe . tisztán vannak sok pénzük van még a gyerek zoknija is márkás lehet semmi más. Boltjuk van az apuka külföldön dolgozik. De! Ovi után mindenhol vannak csak otthon nem vagy nagyinál vagy uncsiéknál vagy a babysitter vigyáz rájuk ők meg kitudja merre vannak van hogy este későn érnek haza még ha apuka nincs itthon akkor anyuka is ezt csinálja egyedül. Hétvégén sincsenek anyukáékkal valahova mindig elvannak lökve. Megadnak nekik minden játékot csak ne kelljen velük foglalkozni. Mert míg új addig elvannak vele. Ha anyuka viszi a nagyobbikat valahova akárhova a kicsit már nem ha a kicsit viszi akkor a nagyot nem csak ne kelljen kettővel kinlódni. Magyarul utánna járnának ennek hogy mindig szanaszét vannak a gyerekek és csak éppen aludni járnak haza vagy sokszor még azt sem?? És elvehetik e a gyerekeket így ??

2012. ápr. 14. 14:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Elég szomorú ahogy leírtad, hogy valaki ezért szül gyereket...:-( De szinte biztos vagyok benne,hogy nem vennék el tőlük,mire fel..?
2012. ápr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Ha van valaki tehát nagyszulok vagy olyan kozeli aki beadja a dolgot a hatoságoknak akkor hosszu kemény bíroskodás után lehetséges mert az anyagi dolgok nem minden csak egyik része az életnek.
2012. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
az első gyerek azért kellett hogy megfogja apukát a másik meg ahogy anyuka mondj csak úgy lett.... Csak gondoltam hátha lenne belőle valami ha kimennének megnézni mi hogy megy náluk mert a szívem szakad meg mikor látom szegény gyereket hogy sóvárok a szülei után meg volt amikor mondta a nagy hogy mindig itt hagynak anyáék... És így talán észbe kapnának
2012. ápr. 14. 14:23
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.A gyerekek nem szanaszét vannak,hanem:nagyszülőknél,vagy babysitter vigyáz rájuk.Ez valóban nem átlagos-és számomra nem követendő szülői példa-de nem ok arra,hogy elvegyék őket.
2012. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja és anyuka nem dolgozik csak berakta a bölcsibe a gyereket hogy tudjon menni vásárolgatni mert egész nap csak megy a kocsival mint akit kergetnek. Hát gondoltam hogy nem lehet semmit tenni. Csak azért az embert eléggé felidegesíti és el is szomorítja az ilyen dolog...
2012. ápr. 14. 14:35
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

Ez tényleg elszomorító... bárcsak befogadhatnánk a 2 gyereket, úgysincs tesóm. Fiúk vagy lányok egyébként? :)


Sajna nem tudom, hogy elvehetik-e így a gyerekeket de reméljük h nem hagyják őket tovább ezeknél a szülőknél...

2012. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%

Miért vennék el őket tőlük?!

Oké,hogy ők máshogy nevelik a gyerekeiket,mint az "átlag",de ez nem ok arra,hogy elvegyék tőlük őket.


Neked is van gyereked amúgy?


Ha nem,akkor még megértem,de ha igen...Neked hogy esne,hogyha elvennék a gyerekeidet,miközben a körülményeid jók?


Ezeket a dolgokat,amiket leírtál te láttad vagy csak mesélték?

Falra mászok az olyan emberektől,akik mindegy hogyan,de ártani akarnak a másiknak,ráadásul úgy,hogy a gyerekeik látnák a dolog kárát.

Lehet,hogy nem foglalkoznak sokat a gyerekekkel,de mindent megadnak nekik (ezt te magad írtad) és a gyerekek már megszokták valószínűleg ezt.

Szerinted hogy éreznék magukat a gyerekek,hogyha egy nap alatt kiszakítanák őket ebből a környezetből és idegenekhez kerülnének?

2012. ápr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

7-es, szívemből szóltál.


A hatóság foglalkozzon inkább a gyermekbántalmazásokkal!

2012. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nekem is van 2 gyerekem! Látom minden nap mert egy utcába vannak velünk meg rokonok vagyunk így majd minden nap tudok róluk! Miért szerinted az jó hogy anyuka ne mfoglalkozik a gyerekével és a babysitter meg a mama neveli a gyereket akkor minek szül az ilyen gyereket?? Miért nem viszi magával kirándulni miért csak ketten mennek meg miért csak a nagyobbikat viszik? Az ilyen jó szülő? Miért ne vennék el? inkább nevelje a mama mint egy ilyen anya meg apa aki haza jön 1-2 hónap után és akkor is csak azon van hogy lökje el magátol a gyerekeit és minden nap megy valahova? Megadnak nekik mindent! Igen?? az anyai szeretetet? A bizalmat ? Ha beteg a gyerek is itt hagyja a babysitterre " hetesen itt hagyta az anyja a gyereket mert már nem bírta tovább vásárlás nélkül és egy fél napra itt hagyta a mamira őket! Ez neveljen egy gyereket? Mit ér a pénzével ha nem szeret a gyerekkel lenni és játszani vele? Szalad a gyereke utánna ő meg becsapja az ajtót előtte hogy te itt maradsz mintha egy kutya lenne...és ezt nem csak hallottam hanem láttam mert ott voltam az ilyennek minek gyerek ... ja és mind kettő fiú
2012. ápr. 14. 15:29
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, van egy ötletem: ha már így túlteng benned a "jóindulat", miért nem mész be a gyámhatósághoz, és teszel feljelentést, hogy a rokon gyerekek véleményed szerint túl sok játékot kapnak, és sok időt töltenek a nagyszüleikkel? Hiszen ha jól értem, minden vágyad, hogy elszakítsák őket a szüleiktől, akkor hajrá, tedd meg az első lépést az ügyben! De vigyázz, valószínű, hogy csak kiröhögteted magad.

Ilyenkor áldom az eget, hogy nekem nincsenek hozzád hasonló rokonaim...

2012. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!