Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után elvehetik tőlem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után elvehetik tőlem a gyerekeket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A férjemé a lakás, házasság előtti szerzemény, amit kapott.

Ebben lakunk még jelenleg én és a két gyerek(egyik még baba.

Férjem "átköltözött" a szintén válófélben lévő nőjéhez, és ő is beadta a válókeresetet.

Tehát elvehetik tőlem a gyerekeket, mert nekem nincs lakásom? Állandó, több éves munkaviszonyom van, viszont családom ,szüleim nincsenek, akikre számíthatnék, vagyis egyedül vagyok,,,,

Albérletbe fogunk költözni.

De állandóan a férjemtől és annak családjától rendszeresen ezt hallgatom, hogy elveszik tőlem a nagyobbikat, vagy hagyjam őket itt stb.

És ezt csak mind azért mert nincs lakásom, ennyi a bűnöm.


2010. júl. 27. 17:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
ezt bírónak kell eldöntenie, megkérdezik a gyerekeket, ők mit akarnak, megvizsgálják, melyik szülőnél lenne a jobb stb...
2010. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy az anyától csak akkor szakítja el a bíróság a gyermeket, ha az bizonyíthatóan képtelen egzisztenciális biztonságot nyújtani a számára az egészséges szellemi és testi fejlődéséhez. Ez rengeteg dologtól függ még, hány éves a gyermek? Mennyi a kereseted? Vannak-e ingatlanok vagy ingóságok a neveden? Esetleg van-e valahol üzletrészed?
2010. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha bizonyíthatóan el tudod tartani a gyerekeket, tehát a fizetésedből tudsz albérletet, rezsit fizetni amellett, hogy a gyerekek költségeit fedezed (ruha, cipő, tanszerek, stb.), akkor valószínűleg te kapod a gyerekeket. Szándékosan írtam azt, hogy a fizetésedből kell tudni biztosítani a gyerekek ellátását, mivel a bíróság is ezt fogja nézni. De ha jól veszem ki a szavaidból, akkor nem is a férjed küzd annyira a gyerekekért, hanem inkább a családja, ha jól sejtem a nagyszülők.
2010. júl. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
igazából a biroság ugy szokta hogy egyik gyerek egyik szülöhöz megy a másik a másik szülöhöz. de ha nincs egyetértés általábba meghallgatják a gyereket. a kicsi biztos nálad marad, megvizsgálják az apa és az anya körülményeit hol lenne jobb a gyereknek stb... én ugy tudom általába csak akkor van mindegyik gyerek egy szülönél ha másiok lemond róla szerintem ez igazán hálás dolog hiszen vannak olyan szülök akik azért mondanak le hogy a testvérek eggyütt legyenek de van a másik véglet is amibe marhára nemérdekli a gyereke zért mond el. én azt tudom tanácsolni küzdj küzdj te vagy az anya már az ösztön benned van és szerezz egy jó ügyvédet :) minden jót és sok szerencsét :)
2010. júl. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Elő válaszoló!


Egy babától kérdezik meg vagy az ötéves gyerektől?

2010. júl. 27. 17:42
 6/20 anonim ***** válasza:

17:40-es, abszolút nincs igazad. Amennyiben a bíróságnak több gyermek elhelyezéséről kell döntenie, törekednie kell, hogy a gyermekek lehetőleg a szülők különválását követően is együtt maradjanak. Még ha mindkét szülő egyformán kedvező feltételeket tud is biztosítani, a testvérek szétválasztására ekkor is csak különösen indokolt esetben kerülhet sor.

Az hogy a szülők erről megegyeznek, az nem jelenti azt hogy a bíróság hoz ilyen jellegű ítéleteket!

2010. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Közalkalmazotti bérem van, kb 100 000 ft.

A férjemé netto 300 000

2010. júl. 27. 17:44
 8/20 anonim ***** válasza:
Tehát sajnos azt kell mondanom, ha nem sikerül megegyezned a férjeddel, és a bíróság úgy dönt hogy a gyereknek mennie kell, akkor mindkettőt elveszik! Viszont van egy bizonyos időszak amíg a babát nem lehet az anyjától elszakítani, csak utána!
2010. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha tehetik nem választják szét a gyerekeket,sőt inkább arra törekszenek,hogy együtt maradjanak.Általában ha a gyerekek külön mennek az azért van mert a szülők megegyeztek ebben..A bírság csak 8 éves kortól kérdezi ki a gyermeket...Azért mert nincs lakásod még nem ok..Akkor lennél bajban ha drogoznál,ha qrva lennél,ha a gyermekeidre nézve ön és közveszélyes lennél--

megnyugtatlak nekem sincs lakásom,és a húgomnak sincs.Én már évekkel ezelőtt elváltam,ás a lányom velem van.A húgom alig 1 hónapja vált el hivatalosan,és most albérletben lakik a lányával..Szóval ha képes vagy a gyermekeidet megfelelő körülmények között nevelni a bíróság nem fogj a elvenni tőled mert nincs lakásod..

2010. júl. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
14 éves kor alatt nem kérdezik meg a gyerekeket mert ez alatt még képtelenek dönteni a sorsukról.
2010. júl. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!