Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvehetik tőlem a gyerekeket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvehetik tőlem a gyerekeket ha elköltözök?

Figyelt kérdés
Elváltam 6 hónapja beteges féltékenység, lelki terror, fizikai bántalmazás miatt. Mivel a lakást nem sikerült eladni, ketté lett osztva én lakok az egyik részben a gyerekekkel, a másik részben a volt férjem. A volt férjem továbbra is zaklat, már a válás kimondása óta is többször megütött. A rendőrség nem csinál semmit. Válás után 6 hónappal megismerkedtem egy szimpatikus fiatal emberrel.Azóta még rosszabb lett a helyzet. Feljelentett a gyámhivatalnál hogy nem gondoskodok a két kiskorú gyerekről állandóan kékre-zöldre verem őket, kizárom a házból stb. Ami persze nem igaz. Gyerektartást nem fizetett még soha, már a számlák rá eső részét sem fizeti, mostmár a lakás törlesztő részleteit sem. Gyermekjóléti szolgálat és a gyámhivatal arra akar rábeszélni hogy költözzek el onnan. De a kisebb gyerek nem nem akar elköltözni. Ha nekem vannak ítélve a gyerekek hogy költözzek el nélkülük? Ők nem azért lennének hogy az anyákat és a gyerekeket támogassák?
2011. okt. 11. 22:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Már úgy értem hogy vissza tudok még menni oda a gyerekekhez?
2011. okt. 11. 22:38
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Neked itélték öket így költözhetsz és vidd a gyerekeket is ha nem rajtad vezeti le az agreszióját akkor a gyereken fogja. Hány éves a kicsi ne hagyd hogy a gyerekek diktáljanak
2011. okt. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

A felügyeleti jogokat gyakorló szülőnek joga van dönteni a gyermekek "sorsa" felől, így pl. mnegválasztani azok lakóhelyét, iskoláját, stb.

Fogd a gyermekeket, és menj, és egyiket se hagyd ott egy ilyen vadállatnál.

2011. okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha van lehetőséged elköltözni, tedd meg minél hamarabb! Természetesen gyerekekkel együtt. A volt férjed tartozásait pedig hajtsd be!
2011. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Költözz és vidd a gyereket is akár akarja akár nem és ideje lenne mindig mászkálni a rendőrségre bántalmazás miatt és a végén úgy is megunják aztán fognak csinálni valamit.
2011. okt. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
14 éves a legkisebb 17 éves a nagyobb. Az a baj hogy a 14 évest teljesen ellenem fordította ő és a családja.
2011. okt. 11. 22:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha maradni akar, akkor engedd, de mond meg neki hogy hozzád bármikor mehet. És beszélj vele minden nap, ha ott marad. Szerintem pár nap után, utánad fog menni.
2011. okt. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is abba bízok hogy utánam jönne, de mi van ha nem. Mi van ha akkor nem leszek ott és még jobban tele beszélik a fejét?
2011. okt. 11. 22:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy 14 éves már dönthet arról, melyik szülőnél akar élni, nem? Ha az apját választja, nem tudsz mit tenni. Viszont a döntés legyen hivatalos. Így minden felelősség az apáé. Egyébként egy 14 éves gyereket már nem lehet annyira megvezetni. Ha teljesen alaptalan dolgokat mesélnek rólad, előbb-utóbb rá fog jönni, hogy nem igaz, és abból még jól is jössz ki.
2011. okt. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg beszélni a kisebbik gyerekkel, mondd el neki őszintén, miért akarsz elköltözni, és miért szeretnéd, ha ő is jönne.
2011. okt. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!