Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvállalás 40 éves...

Gyermekvállalás 40 éves korban a mai világban?

Figyelt kérdés
Elváltam pár éve,egy gyermekem van. Párom is elvált,ő gyermektelen. Másfél éve vagyunk együtt,8 hónapja élünk együtt. Eddig terveztünk közös babát,legalábbis úgy tudtam. Most konkrétan kiderült kimondattam vele,hogy nem akar, öregnek érzi magát hozzá. Bár lakáshitel van, ,de mindkettőnknek biztos állása is. A gyermekemmel elfogadták egymást. De én csalódott vagyok,vágytam rá nagyon,terveztem is jővő évre. Volt valaki ebben a helyzetben,és hogy alakult a kapcsolat? Nyilván akarata ellenére nem szülök,de ha tudtam volna hogy ő konkrétan nem akar,nem maradtam volna vele,és az időből kifutottam és szeretem is,csak fáj a döntése. Maga körül széthullott családokat lát,de kifogásnak érzem.
2012. ápr. 15. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi extra.Teljesen természetes vágy.Én 39 éves múltam,most várom a 3. babát(majd 40 éves leszek,amikor megszületik,igaz,az elsőt korán,20 évesen szültem).A barátnőm 36 éves,most tervezik a 2. gyereket(a "nagy" még nincs 4 éves).Sajnos a fészekrakás,a viszonylag biztos megélhetés megteremtése végett kitolódott ez a dolog.Illetve a másik ok,hogy sokan csak 30 felett találják meg a társukat.A kisebbik fiam kiscsoportos,és beszélgettem az anyukákkal,most derült ki,hogy az egyik 40 évesen szült,a másik most 39,és tervezik a kistesót,stb.Hány éves vagy?Azért 40 évesen még nem futottál ki az időből.Semmi remény rá?
2012. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
40 éves vagyok,a párom 42. Komoly vitáink vannak ebből,már válaszút előtt állunk,vagy elfogadom hogy nem szeretne gyermeket és így hármasban élünk,vagy külön utakon folytatjuk. Szeretem és elkeseredett vagyok,mert karácsonyfára szerettem volna egy poz.tesztet,de jelen állás szerint ebből semmi nem lesz.Csak abban nem vagyok biztos,hogy nem fogok-e vádaskodni a későbbiekben,mert amikor babát látok rám tör,hogy szeretném és mivel ez nem volt lefutott téma,én beleéltem magam és tervezgettem :(
2012. ápr. 15. 13:27
 3/6 A kérdező kommentje:
az lemaradt,szeretem,elküldöm,kiheverem (vajon mikorra? mivel érzelmes típus vagyok) és keresgéljek társat,mire találnék,mire megismerem... ezért mondtam,hogy kifutottam az időből.
2012. ápr. 15. 13:30
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem semmiképp sem erőltesd a baba témát.legalábbis ilyen direkt módon ne.annyit mondj neki,hogy most nagyon csalódott vagyok,miért nem szólt hamarabb?!

próbálj olyan helyekre menni vele,ahol több baba,kisgyermek van.piknikezni a parkban távolban egy játszótér...

én nem sokára 31 leszek,a nagy 3múlt a kicsi 2 lesz.úgy vagyok vele,hogy akarok is meg nem is még egyet....de max 40éves koromra legyen meg.

ha mégis gyermeket akarsz...mérlegeld,hogy egyedül az apa nélkül fel tudnád e nevelni...

2012. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt a szitu, évekig azt mondta a párom, hogy nem akar gyereket.

Nekem már volt 2 az előző kapcsolatomból, neki a volt feleségével 7 év alatt nem sikerült.

Szerintem félt az újbóli kudarctól, többek között ezért tiltakozott nálam ennyire. Aztán óvatosan elkezdtem mondogatni, hogy mégiscsak meg kellene próbálnunk. Az is eltartott 1 évig, mire hajlandó volt védekezés nélkül is együtt lenni velem.

Aztán egyszer csak benőtt a feje lágya, és engedett. Spontán nem jött össze, inszeminációval sikerült elsőre. Bekerültünk egy folyamatba, amiből már ő sem akart kiszállni.:)

Én 40 voltam, ő 45 amikor megszületett a kislányunk. Akkor voltunk kb 4 éve együtt.

Most már a férjem is bevallja, kár lett volna ezt a tünemény kicsi lányt kihagynia:)


Szerintem ne erőltesd ezt a gyerek kérdést, inkább próbáld meg kiszedni belőle, hogy mi az oka annak, hogy nem akar vér szerinti gyereket. Erre nyomós oka van mindenkinek, ezt kellene tisztáznotok elsőre.


Mi is túlestünk ezen, tudom is az okát, hosszú lenne most részleteznem.

2012. ápr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a megértő válaszokat!

A párom környezetében a baba születése után megromlott kapcsolatok vannak,fél. Nem erőltetem,hátha később átértékeli ezt a helyzetet,pláne mivel nem védekezünk egy ideje.

2012. ápr. 16. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!