Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mas csaladban is elofordul,...

Mas csaladban is elofordul, hogy gyermekvallalas utan az Apa zarkozik el a baratoktol es nem az Anya?

Figyelt kérdés

Ket gyermekunk van, mindketten 30 kornyeken vagyunk. Fiatalosak, lenduletesek voltunk mindig, nagy tarsasag volt korulottunk, jopar barat, sok haver, sok kerti parti, vagy sorozes, bulik, mindig volt kit felhivni, mindig volt, aki felhivjon bennunket, vagy csak spontan meglatogasson.

A gyermekeink megszuletese utan ez epult le, ami egyertelmu, a tarsasagbol masnak meg nincs is gyermeke. A ferjem sokat dolgozott, en allandoan ejszakaztam a gyerekek miatt, nem volt segitsegunk, nem tudtuk oket kire bizni.

Az elmult egy ev viszont mar katasztrofalis volt. Az en draga, allandoan jo kedvu, humoros ferjem egyre befasultabb, egyre kevesebbet viccelodik, az egy dolog, hogy mondjuk munka utan rohan haza, ennek orulok, de egykori legjobb baratainkkal dolgozik egyutt es konkretan alig szolnak egymashoz.

En sokszor a ferjemen keresztul probaltam meg veluk tartani a kapcsolatot, kertem, hogy hivja el oket hozzank, stb, mindig jott a valasz: most nem tudnak jonni, masokkal jarnak ossze, nagyon megvaltoztak, most nincs kedvem oket idehivni, orulok, hogy negyesben lehetunk, stb.

Igy szepen, aprankent en is tejesen eltavolodtam mindenkitol.

De olyan szinten, hogy egykori legkedvesebb baratom (aki a ferjem munkatarsa is es szinten nagyon joban voltak) eskuvojerol facebook-on ertesultem. Fel evig szerveztek, a ferjem tudta is, az egy dolog, hogy nem hivtak, de meg el sem ert hozzam az info, hogy egyaltalan eljegyeztek egymast. Most nezem a facebookot es kiderul, hogy szinten ezen egykori baratom a ferjem (elvileg) legjobb baratjaval szilvesztereztek. Mi meg azert nem mentunk sehova, merthogy nincs kihez, senki nem szervez bulit.

Eszem megall, komolyan, mintha a Holdra koltoztunk volna el.


Most mar osszeallt a kep, hogy igazabol nem mindenki mas valtozott meg, hanem konkretan mi tavolodtunk el, mert en a ferjemre hagytam a kapcsolattartast, hiszen O a legtobb baratunkkal napi kapcsolatban van munkahelyen, igy rabiztam a kommunikaciot, a ferjem meg befordult es kb minden kapcsolatot megszakitott mindenkivel. Meg az is lehet, hogy nem az van, amit en gondoltam, hogy a tobbiek nem kivancsiak rank, hanem a ferjem kommunikalt ugy kifele, hogy mi nem vagyunk mar rajuk kivancsiak.


Most akkor mihez kezdjek?

Beszeltem mar vele es meg van remulve, mert O sem talalja sajat magat, megdobbent, hogy igy "besavanyodott", valtoztatna is, de nem tudja, hogy hol es hogyan kezdje.

Arra gondoltam, hogy szuroproba szeruen irogatok ismerosoknek, beszelek meg talalkozokat, minibulikat. Van mar bebiszitterunk is, vagyis lenne, talaltam tokeletesen alkalmas embert, a gyermekek sem olyan kicsik, csak eddig meg nem volt szuksegem a segitsegere.

Most talan kiprobalnam azt, hogy nem akkor hivom el a regi ismerosoket, amikor a gyermekeink ebren vannak, mert akkor ugyis a gyermekekrol szolna minden es rolunk, mint csaladrol, nem a baratsag visszaepitese lenne kozpontban, hanem hivok bebiszittert es elviszem valahogy a ferjemet egy fuggetlen helyre, egy talalkozora a regi baratokkal.


De felek, hogy ezzel meg bedobom a melyvizbe, nem fogja jol erezni magat.


Segitsetek, tudom, hogy hosszu volt ez vegigolvasni, de nekem ez most fontos! Adjatok oteleteket, mit csinaljak?

Koszonom elore is!


2012. jan. 1. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk nincs még gyerek, de ettől függetlenül azt gondolom, hogy nincs mese, újból fel kell venni a fonalat. Nem muszáj nagy bulit szervezni. Ahogy írtad, szerintem jó. Átjön pl. egy másik pár. Biztos lesz miről beszélgetni. Aztán egy másik. Szép sorban, ahol úgy veszed észre, hogy fogékonyak erre, újraépíted a kapcsolatot. Nem az a fontos, hogy sok barát legyen, hanem kevés, de mély kapcsolat, és akit annak tartasz, valóban az legyen. És akkor ezt a kevés, de mély kapcsolatot ápoljátok.

2012. jan. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!