Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért viselkedem ennyire...

Miért viselkedem ennyire másképp, hogyan változzam vissza?

Figyelt kérdés
A terhesség és most a szoptatás alatt is teljesen kifordultam önmagamból :( Semmihez nincs erőm nekilátni, mert egyszerűen nem érdekel, hogy meg van-e csinálva vagy sem. De még ebédet sem csinálok magamnak, inkább beájulok az éhségtől, nem érdekel! Olyan, mintha ellustultam volna, de ez az érdektelenség nem normális, kicsit aggódom. Amit a baba miatt muszáj, azt megteszem, mosás, vasalás, pakolás... stb, mást semmit. A gyerekszobát is ki akartam festeni, begyakorolni, mit is fogok rá rajzolgatni, de ahhoz sem tudok nekilátni. Gyakran van rossz kedvem, és csak a baba derit jobbra, ha mosolyog. Férjemmel is beszélgettünk, szerinte engem is utolért a hormonok játéka: a szülés utáni depresszió. Ez ellen mit kell tenni? Szerintetek?
2009. jún. 19. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hm...én nem depressziónak nevezném, szimplán csak nem érdekel más, csak a baba. Ugye? Milyen idős a baba? Mert ha néhány hetes, akkor szerintem ez teljesen normális dolog. Az evés fontos lenne a szoptatás miatt, arra próbálj odafigyelni, a többi másodlagos (házimunka meg ilyenek).A kedved vissza fog jönni, csak egy kis idő kell, hát adj magadnak! Sétáljatok nagyokat a levegőn a családdal, és ha csak a babához van türelmed, akkor foglalkozz csak vele!!! Én is igy voltam, aztán mikor úgy éreztem, tudok és akarok is mást csinálni, minden nap egy sarkot kitakaritottam, szépen, nem kapkodva. Most 18 hónapos a kislányom, együtt söprögetünk :-))) Légy türelmes magaddal szemben, vissza fogsz változni!
2009. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog van: a hormonok okozta baby-blues és a szülés utáni depresszió. Ha babáddal rendben vagy (nem kerülgetnek mindenféle rossz képek, hogy elhagynád, bántanád, elviszik és nem teszel ellene stb.), akkor nagy eséllyel csak az elsőben vagy benne. Hamarosan elmúlik.


Ha második van, akkor szemrebbenés nélkül jelentkezz be a HAWA munkacsoportba [link] ők tudnak segíteni, akár egyéni, akár csoport terápia keretében.

Olvasd el Brook Shields És hullottak az esőcseppek c. könyvét, nagyon segít ez is.


Én nagyon rossz állapotba kerültem szülés után, és ha nem segít rajtam Geréb Ági által tartott császármetszést feldolgozó kör, akkor mentem volna a HAWA-ba. Nekem 6+ hónapomba telt, hogy valamilyen szinten rendbe jöjjek, ráment a szoptatás és még ki tudja mi.


Ne érezd magad egyedül, mert nem vagy egyedül. Legalább ketten vagyunk ;). Sokakkal beszéltem a dologról és azt látom, nem nagyon szeretik ezt a témát az anyukák, de nem adom fel. Mindenkinek elmondom, hogy igen, létezik ez a depresszió és nem a hormonok miatt van, de nem is az ANYUKA miatt van. És, ami a legfontosabb, van segítség.


Én magam a további fejlődésemet családállításokon folytatom. Ebben én magam tudok neked segíteni, írj privit.

2009. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt nem irtam, 11 hetes múlt. Hát nem tudom, hogy csak ő érdekel-e, mert akkor boldogan festegetném a szobáját, ahogy irtam. És annyi minden jár a fejemben, hogy de szivesen csinálnám, de olyan "fájdalmas" bármit tenni érte, hogy elkezdjem őket csinálni.
2009. jún. 19. 13:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves második, köszönöm a leirást, szerintem én akkor "csak" az első kategória vagyok, a babáról semmi rossz nem forog a fejemben. És az elmúlik hogyan múlik el? Vagy erőltessek mindent, hátha megjön közben a kedvem?
2009. jún. 19. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem még mindig van úgy, hogy semmi kedven a babán kívül semmire, pedig már most lesz 1 éves. Aztán ráveszem magam és tök jól bele jövök. Kicsit meg kell erőltetnie magát az embernek sajnos....
2009. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2-3 hónap és minden a régi lesz!

Meglátod!

Fel a fejjel!

2009. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, biztatást, igyekszem összeszedni magam akkor :)
2009. jún. 22. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!