Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem akarok veszekedni, ezért...

Nem akarok veszekedni, ezért lenyelem az összes problémámat szólás nélkül. Közben meg belül őrjöngök és szenvedek. Hogy változzam meg?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen van. Szeretném, ha az életem ugyanolyan maradna mint eddig, ugyanazokkal az emberekkel, ugyanolyan közeli barátságban... Hogy minden haladjon megszokott módon. Emiatt ha valami bánt, nem szólok róla, mert felborítaná az egyensúlyt. Pár esetben utólag (ha a probléma megoldódott/a másik fél hozza fel) beszélek róla.

Nagyon utálom ezt, mert így egyre csak gyűlik bennem a méreg, és félek hogy egyszer kirobban.. De nem tudom hogy mondjam meg az embereknek ha valami bánt. Mi van, ha ő észre se veszi? Vagy mi van, ha direkt csinálja és elveszíteném mint barátot/havert? Ezt nem akarom.


De meg akarok változni. Ki akarom mondani, ha problémám van. Túl passzív vagyok az érzelmekkel kapcsolatban. Meg nehezen vagyok őszinte. Nem merem felvállalni a gondolataim.

Segítsetek valahogy...


16/L


(Pszichológus tudna ezen segíteni? Én szívesen mennék de a szüleim nem akarnak elküldeni, szerintük nincs rá szükségem)


2011. szept. 15. 21:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy nem olyan durva ez mint ahogy leírtam csak most eléggé kivagyok. De gondolom úgyis kb senki nem fog válaszolni mivel túl hosszú a kérdés.
2011. szept. 15. 21:53
 2/3 anonim ***** válasza:

Na szóval! :) Én is valami hasonlóval küzdök... Az ilyen emberek egyébként nagyon jó színészek, el tudják fojtani az érzelmeiket, és bizony ez nagy adomány, amivel nehéz élni, mert ugye bármit el tudsz játszani, hogy milyen happy vagy, és közben meg belülről őrlődsz... Mintha magamat hallanám. :S Van erre egy bizonyos módszer, amit szeretet levél technikának hívnak.

[link]


Sajnos ez a link nem valami részletesen írja le a módszert és a párkapcsolatokra szűkíti a használatát, de ha akarod bescannelem, és elküldöm e-mail-ben, ami nekem van (ha írsz privátban). Ezzel fejleszthetjük személyiségünket, és közben érzelmeinktől is megszabadulhatunk. Ha sokszor előfordul, hogy nem tudsz nemet mondani, vagy nem tudsz szólni a saját érdekedben azt is írd le, tudatosítsd magadban, hogy min szeretnél javítani, amikor másokkal kommunikálsz! Pl.: kiállok magamért. Továbbá ehhez kapcsolódva leírsz egy konkrét példát, hogy mit cselekednél egy bizonyos szituban, ami már esetleg meg is történt veled. Pl.: megmondanám Marcsinak, hogy ez rosszul esett... Minden nap leírhatod, mit csinálnál másképpen, ha még egyszer abba a szituba kerülnél, és esetleg másnap már meg is teheted, ha újra belekerülsz a helyzetbe. A lényeg a tudatosításon van. Nevelhetjük magunkat, tanulhatunk. Sohasem késő. :) Azt hiszem, én is újra ráfekszem a személyiségem nevelésére. :S :)

Egyébként, ha egy barátod sokat bánt téged, akkor el kell gondolkodnod azon, hogy tényleg a barátod-e.

Remélem, segítettem! ;)

2011. szept. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem könnyű kérdés, pedig sok ember küzd ezzel. Hosszú távon tönkre vágja az embert. Legjobb méreg a lassú méreg... Nem kell változnod! Ez nagyon fontos. Egyszerű kommunikációs zavarról beszélünk. Félsz kinyilvánítani a véleményed, mert tartol egy konfliktustól, vagy attól, hogy megbántod a másikat, és végül magadra maradsz... Ezt bizony az önbizalomhiány okozza. Úgy érzed mindig van veszteni valód. Tegyük fel, hogy van egy egyenes vonal. Egyik végére odaírjuk meghunyászkodó viselkedés, a másik végére agresszív viselkedés. Két szélsőség. Téged most középre kellene billenteni. Ezt a közép utat nevezzük ,,asszertív viselkedési formának". Ez egy megtanulható módszer, vagy technika ha úgy tetszik. Ehhez meg kell ismerned önmagad, meghatározni a céljaid. Ennek során megtanulod önmagad érvényesíteni úgy, hogy a másik fél érdekeit is szem előtt tudod tartani. Fölösleges lenne egy regényt írnom ide, mert számos oldal ír erről a neten, ha rákeresel. (pl.: [link] ezért azt tanácsolom neked, menj el a könyvtárba, és kérd ezt a két könyvet: Sue Bishop - Asszertivitás, Eric Fromm - A szeretet művészete.

Nem hosszú könyvek, semmi extra nyelvezete nincs, sokat tanulsz belőlük, megismered a problémáid forrását, választ kapsz a kérdéseidre, amit csak magadnak mersz feltenni. ;) És még érdekes is lesz. Amikor pszichológiát kezdtem tanulni, ezek voltak az első ,,kötelezőim". Bátran szoktam ajánlani mindenkinek, akiknél ezt a problémát tapasztalom. Pozitívak a visszajelzések. Nincs mit veszítened! Sok sikert! ;)


21/F


21/F

2011. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!