Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1,5 éves kisgyerekek már...

1,5 éves kisgyerekek már tényleg kétszavas mondatokban beszélnek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy! Ritka, amelyik igen. A legtöbb még csak szavakat mond, vagy azt sem. 19 hós a fiam, 10 hónapos kora óta nevez meg dolgokat, talán 1-2x fordult elő, hogy 2 szót használt mondatként.
2012. ápr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Keresztlányom nagyon mondta a magáét másfél évesen, csak néztünk. De ez valóban nem az általános, úgyhogy ha ezen aggódsz, akkor ne tedd.

Kislányom most másfél éves, és szavakat mond, még ráér beszélni mondatokban.

2012. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Kisfiam korán kezdett beszélni, 1,5 éves korában jelentek meg a két szavas mondatok.

De, mint minden másban, ebben is eltérően fejlődnek a gyerekek. Aggódni még nem kell, ha nem beszél 1,5 évesen.

2012. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon változó...

Én fiam is 1,5 éves, ha a "papa süsü" kétszavas mondatnak számít, akkor igen, beszél így:)

(amúgy azt jelenti, hogy a papával szeretné megnézni a süsüt)

De pl unokaöcsém már elég szépen beszélt 1,5 évesen

2012. ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Egyik igen, másik nem.

Egyik lányom két évesen kezdett el két szavas mondatokban beszélni, aztán néhány hét után, mint a vízfolyás, addig olyan 20 szavas szókincse volt csak, a másik pedig szerintem olyan 15 hónaposan már két szavazott, másfél évesen egész mondatokban beszélt.

Azóta is nagy dumás. :o)

De egyikkel sincs semmi baj. Videó felvételeken hasonlítottuk mi is össze, hogy mekkora eltérés volt a beszédfejlődésükben.


Szerintem a későn beszél ő gyerekkel csak annyi a nehéz, hogy frusztrált lehet mindenki, ha nem értjük meg egymást, viszont összfejlődés szempontjából (úgy értem, pár évvel később) semmi jelentősége.


Természetesen ha 2,5 éves kora körül sem mond semmit, akkor érdemes megvizsgálni, meg a hallás/értését figyelemmel kísérni, de legtöbbször kutya bajuk a gyerekeknek, csak éppen egyik ekkor, másik akkor kezdi...

2012. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lányok korábban kezdik, akár 1 éves korban. /2 beszédközpontjuk van a nöknek/.
2012. ápr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Róza válasza:
52%
Én már 8 hónaposan tisztán beszéltem, mondatokban. De ez tényleg ritka
2012. ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az elso fiam már verset mondott másfél évesen a kicsi meg az anya és a miau-nal még tobbet ki nem ejtett a száján. A tesom 2,5 éves koráig nem beszélt de tudok olyan gyerekrol aki 3 éves koráig csak pár szot használt...De a védőnok azt mondják az átlag már ilyenkor 2 szot egyutt használ.
2012. ápr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Igen, Anyum elmesélése alapján hugom már a kezdetlegesebb mondatokat próbálgatta ekkor. A bátyám és az öcsém viszont várt az egésszel még egy-két félévet.

Láttam már olyan gyereket is, aki egyetlen szót nem volt képes kétszer ennyi idősen sem kiejteni a helyes hangalakja szerint. Aztán a logopédus kikupálta.

Asszem nagyon változó, ki milyen korán kezd el beszélni.

2012. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!