Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes mellett dolgoznék napi 4...

Gyes mellett dolgoznék napi 4 órában itthonról,7 hónapos a gyermekünk, ez így lehetséges? Nem vagyok otthon a témában.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Úgy tudom, hogy a gyerkőc 1 éves kora előtt GYES mellett sem dolgozhatsz, tehát ha munkát vállalsz, akkor le kell mondanod a GYES-t, majd miután a kicsi betöltötte az 1 éves kort igényelheted újból és akkor már dolgozhatsz is mellette, max heti 30 órában vagy otthonról korlátlan órában.

2012. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló jól tudja.1 éves korig GYES mellett sem lehet dolgozni,még otthonról sem.
2012. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és olyat lehet, hogy a nagyobbikra igénylem a gyes-t (2 éves) mostantól, és akkor 4 órában dolgozom mellette?
2012. ápr. 16. 15:19
 4/7 anonim ***** válasza:
és olyat lehet hogy vállakozásban csinálni? szóval egyéni vállakozó vagyok,de akkor is kapom a gyest!
2012. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hú, a vállalkozásosat nem tudom, azt inkább a MÁK-tól kérdezd meg.

Úgy lehet, hogy a tesóval leszel addig GYES-en. Ők nem szólnak bele, hogy melyik gyerek után igényled a GYES-t, csak a korhatárt nézik a munkánál.

2012. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

még egy kérdésem lenne :)

és az igénylés-váltást bármikor el lehet intézni? Ez nem gond? Teljesen legális és rendben van, nem csalás?


Nem a pénz miatt mennék dolgozni, hanem szívesen kipróbálnám magam, és most jött egy jó lehetőség. Csak ugye nem tudom mennyit fizetne, emiatt gondolkoztam el a dolgon, mert ha sokkal kevesebb, mint a GYES, akkor inkább nem érdeklődöm tovább az állás után.

2012. ápr. 16. 17:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem csalás. Ha nem akartad volna, nem is kellett volna a második manócska után igényelned a GYES-t csak majd akkor ha az első után lejárt. Akkor lenne csalás, ha úgy vennéd igénybe a GYES-t, hogy nem lennél rá jogosult, de az vagy! Kell egy levelet ítni a MÁK-nak, hogy lemondod a második gyermek után járó GYES-t, mert munkát szeretnél vállalni (valami indoklást kell írni), majd beadod az első gyerkőc után az igénylést, természetesen kitöltve, hogy hány órában fogsz dolgozni és ennyi. Nyugodtan kérdezz rá a MÁK-nál, elég tisztességesen válaszolnak az ember ügyes-bajos dolgaira.
2012. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!