Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akarok gyereket vagy...

Most akarok gyereket vagy sem? Két lombikon vagyok túl, sikertelenül. Most szünet. Talán ha akar jön majd magától de ha nem úgy is jó. /?

Figyelt kérdés

Hosszú és bonyolult de meg akarom ezt osztani vkivel vagy mkivel aki esetleg hozzá tud a témához szólni és tapasztalatát megosztaná velem.

Már tinédzser koromtól nem tápláltam vmi nagy rokonszenvet gyerekek irányába már akkor úgy éreztem én nem akarok később,ahogy telt az idő nem foglalkoztam a kérdéssel.

Most már 32 éves leszek. Ha visszagondolok 20-as éveimre a gyerekek számomra "semlegesek" maradtak, de ha látok szép babát akkor nem tudok nem gyönyörködni benne azért nem vagyok annyira gyerekellenes. Viszont nem tudok velük mit kezdeni,mikor barátnőm átadta a kisfiát egyáltalán nem voltam tőle boldog és inkább nyűgnek,terhesnek tartottam ,hogy foglalkoznom kellett vele,szivesebben mentem ha a kisfiú aludt. Ha fent volt nem sokat időztem náluk vhol restellem de ez van én ilyen vagyok és kész.

Azért bennem is kialakult egy elképezelés miszerint már 30 évesen mondjuk 2 gyermek anyukája leszek/ez tűnt logikusnak ,mert ez a természetes,"mki"egyszer csak anyuka és apuka lesz. Na és gondoltam úgyis jön a babavágy majd magától és kész ez az élet rendje.

Párommal 5 éve élünk együtt külföldön ő szeretne babát és én is vhol /hisz ez a normális,elfogadott stb .../ de a baba nem jött az igazi vágy sem/én 32 leszek párom 38. Lombikra kényszerültünk ami nagyon megrémített,holott nincs olyan probléma ami miatt ne lehetne.

Aki nagyon akar és mindent megadna egy babaáért abban biztos nem merül fel ,hogy magát féltse a hormonok utóhatásaitól és nem tartana a beavatkozások kellemetlenségeitől de én igenis féltem az egésztől,szivem szerint visszamondtam volna. De az nem lett volna helyes...

Én nem is tudom.. úgy érzem mióta babatéma van elnyomtam magamban a kételyeimet ,aggályaimat a gyerekvállalással kapcsolatban. Nem mondom hogy nem volt a próbálkozós éveinkben menzesz megjövetelekor sírás ,dühöngés,de ez inkább a kétségbeeséstől volt hogy nekem nem jön magától,természetesen a baba és ez nem normális... Megrémisztett hogy ÉN nem vagyok "normális".

Eddig nem mertem őszinte lenni magammal szemben mintha magamat akartam volna becsapni,áltatni,na és persze páromnak is meg akartam felelni,na meg mkinek, a világnak ... Nagyon nem könnyű ezzel szembenézni,hogy most akkor mivan.. még most sem tudom igazán ,mi a baj velem.

Párommal megbeszéltük ,hogy én hogy érzek és igazából tőle sem volt nagy meglepetés ,hogy ő sincs egyáltalán lelombozva ,hogy még nem sikerült. Egyetértünk abban is hogy az ismerősök gyerekei is mennyire idegesítőek és ha lesz akkor 1 gyerek lesz,anyagiak miatt is.

Ha a baba nem jön ,akkor maradunk kettecskén és így is boldogok leszünk,annyi minden vár még ránk. Szeretjük egymást örülünk hogy egyformán gondolkodunk. Huhh még annyi mindent írnék,de elég ennyi. írogatnék szivesen olyanokkal akikben szintén vannak kétségeik gyermekvállalás terén,akarnak is meg nem is vagy inkább nem. Már gondolkotam azon is hogy baj van a fejemmel és lehet pszihológushoz kellene mennem és jól kibeszélnem magamat,lehet vmi lelki gát akadályoz ...



2012. ápr. 16. 15:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Ez aztán jó hosszúra sikeredett, köszönöm előre is a jóindulatú hozzászólásokat. A kérdésembe remélem nem köt bele senki,nem várok természetesen egyértelmű választ a kérdésemre inkább csak meg akartam osztani másokkal.. és várom hasonló érzésű emberek írásait. Köszönöm.
2012. ápr. 16. 15:05
 2/9 anonim ***** válasza:
Bár nekem van gyermekem, de hidd el én egyáltalán nem gondolom azt, hogy baj van veled. Ne azért vállaljatok gyereket, mert mások szerint az lenne a normális. Talán éppen azért nem is jön a baba, mert te nem akarod. És ezt nem bántásból írom. Én azt javasolnám, hogy várjatok egy évet. Semmi babás téma, csak egymással foglalkozzatok. És ha még jövő ilyenkor is ugyanígy éreztek mindketten, akkor éljetek boldogan kettecskén. Ha pedig addigra megjönnek az anyai érzéseid, akkor hajrá! :) :)
2012. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a hsz-t.

Itt 3 lombik lehetőség van, de mivel nem voltunk elégedettek az utolsó támogatottra Magyarországon kerítünk sort amit olyan augusztus körülre terveztünk be. De én őszintén nem igazán szeretném, ahogy írod várnék még 1 évet és lehet jön magától. Párom pont tegnap említette hogy akkor majd augusztusban... de mondtam neki hogy nem érzem rá magamat késznek/bár van még addig idő/ megérti de nem tudom mennyire őszinte az érzéseit illetően, mert ő nem igazán mutatja ki ,talán mert így férfiasabb :)

2012. ápr. 16. 15:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mi is sokáig próbálkoztunk, de nem jött össze. És tudod, mit? Egyáltalán nem bánom. Nem hiányzik sem az éjszakázás, sem az egész hercehurca. Boldogok vagyunk így is, mert élvezzük a szabadságunkat. Talán pont ezért nem sikerült.
2012. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó köszönöm a hsz-t, megkérdezhetem hány évesek vagytok? Mennyi ideig próbálkoztatok? És hogy állsz a gyerekekhez? Annyi dolog kavarog bennem.

Anyukámmal most beszélgettünk és elmondtam aggályaimat, teljesen jól fogadta :) totálisan megért. Van egy bátyám akiben anya sajnos nagyot csalódott... és van egy hugom aki nálam 15 évvel fiatalabb,szeretjük persze de vele is elég nehéz sokszor. Nehéz belegondolni abba is mi lesz ha felnő,mihez tud majd kezdeni,féltem. Szóval számtalan okot tudnék ellenérvként felhozni mint érveket a babavállalás mellett. Azért még van időm ,úgy gondolom hogy ha jön magától akkor jöjjön megadjuk azért az esélyt rá,de a lombikot már nem akarom folytatni. Ha így van elrendelve az életünk gyerek nélkül akkor elfogadom. És mivel ilyen közönyös vagyok ,nem hiszem hogy kikészítene,bár még van pár évem klimaxig :D habár anyukámnál is hamar jött már 40 évesen.

2012. ápr. 17. 11:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, 39 vagyok, a férjem 36. 3 év próbálkozás után mentünk orvoshoz, ahol kiderült, hogy a párom spermaszáma alacsony, nekem pedig mindkét petevezetőm el van záródva. Csak lombikkal lenne esélyünk.

A lombikot nem vállaltuk. Egyikünk sincs megőrülve a gyerekekért, egyikünket sem zavar, ha nem lesz.

Őszintén szólva nagyon jó így az életünk. Van időnk egymásra, nagyon jó a kapcsolatunk.

A család is tudja, mi a helyzet, a barátaink is, nem nyaggat már senki emiatt.

Azt hiszem, valahol nem bánom, hogy nincs gyerekem....

2012. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Félek! Egyszerűen megőrülök a tudattól hogy teherbe eshetek. Ez őrület! Nemrég még lombikoztunk. De akkor még be tudtam magamnak magyarázni hogy akarom és úgy is éreztem hogy akarom,a kétségeimet legyűrtem,háttérbe szoríottam.

Nem tudom elképzelni hogy anya legyek. :S Teganp próbáltam volna megint terelni a beszélgetést párommal a "nem biztos hogy gyereket kellene vállalnunk,mert nem vágyok rá alkalmas és nem is vágyok rá" témára. De mégis most megint úgy látom hogy párom /"oké ha nem jön ,miután megadjuk igenis az esélyt ,akkor nem lesz és kész,.."/ maximálisan mindent el akar még követni,hogy sikerüljön :S Volt egy két beszólásom tegnap még, hogy úgy érzem nem lennék jó anya,és sajnos nem tudom elképzelni,hogy egy gyereket neveljek/jünk. Erre párom felkapta a vizet hogy ugyan ne mondjak ilyet.

Nincs akkora odaadásom,önfeláldozásom ,hogy magamra bízzak egy kis életet. Egyre jobban rémüldözök az anyaság gondolatától. Totális életváltozást hoz,amit nem akarok :( és ez egy örök életre szól. Eddig még aránylag nyugodt voltam,hogy oké eldöntöttem /megbeszéltem párommal is/ hogy nem akarok több lombikot, de ha jön spontán akkor elfogadom és felkészülök ... de most már egyre jobban azt érzem ,hogy neeee... Minden napom kész lelki vívódás.

2012. ápr. 19. 10:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én mindig is akartam gyereket! Már fiatalon eldöntöttem,hogy ha eljön az idő biztos lesz 2 gyerekem! Így is lett!! :-) 31 éves vagyok,egy 8éves kislányom,és egy 5éves kisfiam van!Férjemmel 15éve vagyunk együtt.Fiatalon ismerkedtünk meg,és hál'istennek azóta is jól megvagyunk! Férjem eleinte nem igazán foglalkozott a gyerek témával,végül átbeszéltük a dolgokat,és úgy döntöttünk belevágunk!9hónap múlva megszületett a kislányunk.2év múlva már terveztük a tesót! 1évig próbálkoztunk mire összejött! Nem kívánom senkinek azt az érzést,hogy akarjuk,és nem akar összejönni!!! Végül sikerült,és megszületett a kisfiunk! A világ 2 legcsodálatossabb gyereke!!!!! :-) Ne féljetek szülni!! Igaz nem könnyü a gyerek nevelés,de ha majd a sajátodat tartod a kezedben,megváltozik körülötted az egész világ!! Gondoljatok arra ki fog majd rólatok gondoskodni,ha ti már öregek lesztek?? Milyen jól fog esni,ha majd rátok nyit a szemetek fénye! Csodálatos anyának lenni!! Tapasztaljátok meg ti is!
2012. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha erre jársz! Mi történt azóta veletek?
2017. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!