Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átlagosan a kisbabák mikor...

Átlagosan a kisbabák mikor csinálják ezeket? Kúszás, Mászás, Ülés, Gőgicsélni,

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a lányom átlagos vagy sem, szerintem igen.


Nálunk így történt:

Kúszás: 5 hónapos korban (kb. 2 hétig csinálta)

Mászás: 5 hónapos korban. Kúszásnál rájött, hogy tud mászni. Először hátra fele, majd 6,5 hónapos korban előre fele mászott.

Ülés: 9 hónaposan tanult meg ülni magától. Ezt állásból tanulta meg.

Gőgicsélés: 2 hónapos kora óta "beszél", azóta próbálkozik lelkesen egész nap.


Most 9,5 hónapos.

2012. ápr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A teljesen általános így néz ki. Nektek szerintem elége bele esik, mert valamit korábban valamit késöbb csinált.


4 hó hátról hasra fordulás

5 hó hasról hátra fordulás

7 hó mászás

8 hó (ez egy nagy löket az agynak) feltérdelés, mászás, ülés, akár egy napon is megcsinálhatja, amikor az agy késszen van már rá.

8,5 hó felállás kapaszkodva

12-13 hó önállóan elkezd járni.


ezek a cselekedetek önállóan megcsinált segítség nélküli dolog. vagy is nem az az ülés amikor az anya felhúzza kézzel, vagy segít neki kapaszkodni valamibe és úgy ül fel.


persze +- elöfordul, söt hónapok is lehetnek eltérésben, szerintem a legegyedibb hogy ha valamiben lemarad a következöt gyorsabban csinálja, vagy ha valamit elöbb csinál a másodikat késöbb.

2012. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem tudom,nálunk gyorsan történtek a dolgok,kisfiam nem olvasta a nagykönyvet

8 hetes korában kezdte a gőgicsélést,ma már szavakat mond

5hetesen fordult hasról hátra,3,5 hónaposan vissza,5 hónaposan mászott,6 hónaposan mászott,állt fel,majd 7 hónaposan ült le állásból,10hónaposan már tett pár lépést egyedül,és felállt leguggolt, kapaszkodás nélkül,1,5 hét múlva 1 éves,most ügyesen totyog

2012. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*5 hónaposan kúszott
2012. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk késett a dolog, mindkét lányomnál, parketta, járólap van mindenhol amin szépen elcsúszkáltak. Nagyobbik lányom 6 hósan kúszott, de csak 10 hósan tudott normálisan mászni, addig elcsúszkált. 11 hósan felállt, ülni ő egyedül a mászáskor tanult meg, mikor négykézlábra tudott már állni, és onnan ült hátra. 14 hósan önállóan ment.


A kisebbik pedig pluszban lustácska is, ő most 11 hós, és kúszik, kb egy hónapja. Felül, hasonfekvésből négykézlábra áll, és onnan hátracsücsül, ill hanyattfekvésből is fel tud ülni. Mászni még nem mászik, négykézlábon áll, de nem mer elindulni. Ma láttam rajta pont, mikor négykézláb állt, hogy fontolgatja a dolgot, hogy elinduljon, de aztán inkább hasra vágta magát, és kúszott mégiscsak.


A gőgicsélés is furán alakult, nagyobbikam, pl sosem gügyögött. Babaként alig hallottuk a hangját, egy évesen mondott pár hangutánzó szót, aztán másfél évesen mondatokban kezdett el beszélni...úgy jártunk vele kb mint a viccben, mikor a némának hitt gyerek egyszer csak megszólal, mert sótlan a leves :D


A picúr viszon két hónapos kora óta folyamatosan magyaráz. Hangutánzó szavakat mond már.

2012. ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!