Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten szakad meg a...

Hányadik héten szakad meg a legtöbb terhesség átlagosan?

Figyelt kérdés

5 hetes múltam és nagyon féltem a babám, mivel ismerőseim körében több nőnek elment a babája, van akinek a 10. hétben.


Ráadásul pár napja elmúlt a szédülésem, fáradtságom, csak a mellfájdalom maradt meg, igaz a 3 nappal ezelőtti tesztem már sokkal erősebb lett, mint az 1 héttel ezelőtti, ezért reménykedek, hogy nincs baj.


2012. márc. 29. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos bármelyik héten lehet baj! :(


Egyik ismerősömnek 3 nappal a szülés előtt halt meg a babája még a pocakban. Egyszerűen azt vette észre, hogy nem mozog neki, mire a kórházba értek sajnos nem lehetett segíteni rajta! :(

Szerencsére azóta van egy gyönyörű babájuk.


Másik ismerősömnek 20-21 hetesen halt meg a babája.


Egyik beosztottamnak van már egy nagyobb gyerkőce aztán utána sorra veszítette el a babákat, pontosan 8-at mindet más -más héten, aztán csak sikerült nekik összehozni még egyet. Végig veszélyeztetett volt, 41.héten szült és most 19 hónapos egészséges a kicsi!

2012. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én pont ma vagyok 5 hetes. Én is aggodalmaskodó vagyok, de attól nem lesz jobb, hidd el. Sógornőm is a 10. héten vesztette el a babót, de attól még nem kell, hogy velünk is ez történjen. Próbálj pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, sokat segít. A tünetek pedig jönnek-mennek (vagyis ezt mondják a tapasztalt kismamák, anyukák. Én még nem tudom, mert ez az első terhességem). Néha én is elgondolkodok, nem szeretném, hogy valami rossz történjen, de ha folyamatosan ezen járna az eszem, akkor bekattannék.


Neked is első baba?

2012. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A vetélések legnagyobb százaléka a 12 hétig történik. Utána is lehet baj, egészen a végéig, de az már sokkal-sokkal ritkább.


A terhességi tünetek megléte vagy nem léte nem ad információt a baba állapotáról, nem érdemes ezen izgulni.


Összességében viszont elmondható, hogy sokkal-sokkal több az egészséges terhesség, mint a problémás. Erre kell gondolni, remélni, hogy minden rendben van.


A stressz nem tesz jót, első sorban az anyának, így inkább vigyázz magadra, és éld az életet! Majd telnek azok a napok...


Minden jót!

2012. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

sajnos nagy átlagban minden 4.megfogant embrió nem fejlődik tovább, sokszor még észre sem lehet venni, hogy megtermékenyült a petesejt.

nekem is az 1.magzat elment, 6 hetesen. doki azt mondta, hogy jobb hogy ekkor. Hála Istennek utána hamar jött a lányom, most meg pár hét múlva érkezik a fiunk.


Ne stresszelj ezen. amúgy 12 hétig a legnagyobb a vetélés kockázata.

2012. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1. baba, talán ezért is aggódok hiszen több, mint 1 évet vártunk rá.


Lehet, hogy nem kellene ennyit olvasgatni, az igaz, hogy arról senki sem ír, állapotos lett, majd egészséges kisbabának adott életet.

Gondolom javarészt olyanok írnak erre az oldalra is akiknek nehezen jön össze a baba és/vagy valami gond volt a terhesség során.


Nehéz. Ha lenne munkám talán le tudnám magam kötni, de így állandóan ezen jár az agyam, ólomlassúsággal mennek a napok és még 8 nap mire dokihoz megyek először.

2012. márc. 29. 11:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is nagyon aggódós voltam.

Kedves Kérdező, az idegeskedés tényleg nagyon ártalmas, próbálj meg arra gondolni, hogy veletek nem történhet semmi rossz. Mást nem tehetsz, azon kívül, hogy vigyázol magadra.

Meglátod, csak az első hetek telnek csigalassan, utána már elrepül minden. Maholnap kezedben lesz a babád. :)

2012. márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az első három hónap a kritikus azt mondják a dokik is, hogy addig ne nagyon híreszteljük, mert, ha gond van akkor még mindenkinek el kell magyarázd, hogy mi történt.Ez pedig neked a legkellemetlenebb. Vigyázz magadra, pihenj, ne erőltesd meg magad, ne stresszelj.
2012. márc. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy a 6-10. hét a legkritikusabb, utána már csökken a vetélés esélye.
2012. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

statisztika szerint 90 % a vetélésnek az első 12-13 hétben van, utána a 20.ig még 6-8% (kifejlődött-e minden szerve, működik-e a bele, kiválasztása stb) és aztán már tényleg csak pár %

de ne aggodalmaskodj, pozitív gondolatokkal vágj bele, különben végig fogod parázni a követlező hónapokat aztán egy idegroncs agyrémet kap az egészséges újszülötted :))

2012. márc. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem már csak azért is érdemes valahogy letenni a fölösleges félelmeket, aggodalmakat, mert a féltés nem ér véget az első trimeszterrel, meg a többivel, még a szüléssel sem. Utána már azon fogsz idegeskedni, hogy eleget eszik-e, miért bukik, miért nem kakil, miért sír, miért nem alszik, belázasodik-e az oltástól, kinő-e már a foga, bírja-e majd az bölcsit, ovit, iskolát, hazaér-e épségben a táborból, nem keveredik-e rossz társaságba, tud-e javítani matekból, jó párt választ-e, épségben megszületik-e az unoka.... a sor végtelen... a féltés, az aggodalom mindig a szívedben lesz már, valahogy "barátságot" kell vele kötni.
2012. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!