Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyámhivatalnál beírom,...

Ha a gyámhivatalnál beírom, hogy ki az apa, de nincs apasági nyilatkozat, akkor is előkerítik, ha én nem akarom, vagy nem most akarom?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg fogják próbálni értesíteni azt hiszem. De a gyerek három éves koráig van időd rendezni a dolgot, ezt ott is el fogják mondani, úgyhogy addig nyugodtan nyitva hagyhatod a kérdést. Mármint persze menj be, mondd el, hogy mit szeretnél, és ott el fogják mondani, hogy 3 éves koráig van lehetőség rendezni a dolgot.
2012. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt én sosem értettem, hogy ezt hogy értik, hogy "3 éves koráig lehet rendezni a dolgot". Azt értem, hogy ekkor képzelt apát fognak beírni ha addig semmi, de apasági pert, meg ilyen ügyeket rendezni akármikor lehet. Akár tizen évesen is..
2012. ápr. 18. 13:07
 3/4 A kérdező kommentje:
Illetve mi az, ami már "nem lehet" rendezni 3 éves kor után?
2012. ápr. 18. 13:08
 4/4 anonim válasza:
3 éves kor után is lehet, de az bírósági tárgyalással jár, amit az ügyészségen kell kezdeményezni!
2013. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!