Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nalatok hogy nezett ki a...

Nalatok hogy nezett ki a "szülészorvos által kiállított, a fogantatás és a szülés várható időpontját dokumentáló igazolás" amit az apasagi nyilatkozathoz kernek?

Figyelt kérdés

A tieteken mi szerepel(t) _pontosan_? Nagyon elegem van ugyanis, mert ma masodszorra "dobtak ki" minket a gyamugytol, mivel az en igazolasom allitolag nem megfelelo.

A Szent Imreben fogok szulni, annal az orvosnal akinel en is szulettem huszon evvel ezelott, valahogy nem hiszem el, hogy most eloszor kellett ilyet kiallitania, hogy elrontsa....

Kicsit bosszanto, az egy dolog, hogy en nagy hassal rohangalok ilyen hulyesegek miatt a varos egyik vegebol a masikba ez nem lenne baj, de a parom idejet is vesztegetik akinek viszont dolgoznia is kell...nem szeretnek meg egy felesleges kort ezekben a hivatalokban...



2012. ápr. 2. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Megdöbbentő amit írsz,mert nekünk nem is kellett olyan.Én 2011 februárban csináltattam a párommal,előtte felhívtam a hivatalt,ahol azt mondták csak a kiskönyvemet vigyem abban benne van ami nekik kell,már nem kell szakorvosi igazolás (direkt kétszer is rákérdeztem,mert én is úgy tudtam,kell)cakk-pakk elintéztük az egészet!
2012. ápr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hat ez igy egyre erdekesebb... :)

En sem ertettem, mert a vedonom nem mondta, hogy kell ez az igazolas, ugyhogy elso korben nem vittunk egybol el is kuldtek, miszerint mar ket (vagy harom) eve ez szukseges a gyamhivatalos holgy szerint.

Kertem az orvostol, meg is csinalta, ma ismet elkuldott ugyanaz a kedves holgy miszerint nem megfelelo az a formatum amit rairt a dokim.

Azt irta ra, hogy mikor van a szules varhato idopontja es az utolso menstruacio elso napja - ami a kiskonyvben is megvan. Es ez igy nem jo, mert neki a fogantatasrol kell... de hat ezt megis hogy...

Erdemes lenne megprobalni mashol nem a gyamugyben? Ugy tudom valahol mashol is meg lehet csinaltatni... ah, burokracia, en igy szeretlek... :)

2012. ápr. 2. 23:10
 3/8 anonim ***** válasza:

én is az imrében szültem :) és én is ott születtem, igaz akinél én születtem, pár héttel azelőtt ment nyugdíjba, hogy a fiamat szültem.


na de azért írtam, mert engem a "gyámhivatal" döbbentett meg! nekünk az önkormányzattól kellett volna kérni de végül összeházasodtunk.

szerintem hívd fel az önkormányzatot, ők mit mondanak

2012. ápr. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem kérdezz rá az önkormányzatnál!


Én is lelkesen vittem a papírt, aztán meg sem nézték, csak tőlem kérdezték a fogantatás időpontját, elkérték az iratainkat, meg rápillantott a hölgy a kiskönyvemre és már írta is a papírt. Kb 10 perc lehetett az egész.

Az én papíromon SZTK-s fejléccel csak a fogantatás ideje volt rajta, a doki aláírása és pecsétje. Semmi más.

2012. ápr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

neharagudjatok,de egyaltalan mit jelent az,hogy a fogantatas idopontja? Hat ezt senki sem tudhatja...most ez nektek ugyan az a datum volt,mint ami a kiskonyvben az utolso mens.? hat onnan szamitjak a 40hetet...szoval csak a megfogalmazas mas vagy ez egy masik datum is?

Egyebkent nagyon koszonom, elfogunk menni akkor az onkormanyzathoz. Azert jartunk a gyamugyre,mert egyedul annak volt olyan felfogadasi napja,hogy ne kelljen szabit kernie az embernek.

2012. ápr. 3. 12:59
 6/8 Adrika ***** válasza:

Szia!

Mi épp pénteken csináltattuk az apaságit,csütörtökön kértem az igazolást a dokitól.

Csak annyi volt ráírva,hogy a fogantatás valószínű időpontja(ez ugye az utsó menstruáció első napjától számított 13.nap általában)és a szülés várható időpontja,aláírta a doki,pecsételt és ennyi.

Ezt kellett bevinni,kiskönyv nem is kellett(legalábbis itt nálunk).Remélem segítettem!

2012. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Adrika ***** válasza:
Még annyit,hogy mi az anyakönyvvezetőnél csináltattuk.
2012. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ertem, akkor mindenkeppen kell kerjek egy masik igazolast, mert az enyemen az utolso mens. idopontja van rajta meg a szules varhato ideje...

koszonom a valaszokat!

2012. ápr. 3. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!