Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kellene ehhez a helyzethez...

Kellene ehhez a helyzethez hitelt felvennünk?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, és már 36 hétben járok (május 20-ra vagyok kiírva).Sajnos az álláskeresésit úgy kellett kis sakkozgatni hogy mire szülök épp fizessenek utánam tb-t, és most ebben a hónapban elég szűkösen állunk anyagilag. Babókának már minden meg van véve, kivéve a pelenkát, és a bőrkrémeket a popsijára. Nekem sem kell már semmi a csomagba csak betét és pár új bugyi. Viszont kicsit félek hogy mi lesz ha esetleg hó végén kell mennem szülni. Vajon mennyire költséges ha befektetnek egy pár nappal előtte a kórházba, és a szülés utáni időben mire kell ott majd költeni vagy fizetni? Páromat sem szeretném itthon hagyni egy forint nélkül, hisz ő dolgozik. Szerintetek kellene most felvenni valamennyi hitelt? Mindketten hitel ellenesek vagyunk, és ezért is húztuk idáig ezt, hogy valahogy majd csak megleszünk...és idáig meg is úsztuk hitel nélkül, de most ez elég kiszámíthatatlan helyzet.
2012. ápr. 19. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
ne vegyél fel,mert nem tudjatok majd fizetni!szülök nincsenek akik segitenenek??meg h fizetnétek a hitelt,ha most sem marad pénzetek.
2012. ápr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jövő hónaptól már kapok tgyást, plusz az anyasági is ott lesz jövő hónapra, később meg gyedet, mert előtte dolgoztam 3,5 évet, csak a munkáltatóm nem hosszabította meg a szerződésemet decemberben, és most májusig elég gatya helyzetben voltunk.
2012. ápr. 19. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Én amelyik napon elintéztem a tb-met az önkormányzatnál, pár nap múlva meg is jött róla a határozat, hogy él a tb-m.


Szerintem ne vegyetek fel hitelt.

A kórházban nem kell költened semmit. Hacsak nem tejelsz a szülésznőnek, és a dokinak. (Én nem szoktam)

Az anyasági kicsit később fog megjönni,mert a gyerek taj kártyája kell hozzá, az pedig eltarthat akár 1 hónapig is, mire elkészül.

A kórházból való hazajövetelkor megkapod a recepteket, hintőpor stb, ahhoz kell majd pénz de nem vészes összeg.

2012. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem vegyetek fel, esetleg ha nagyon úgy tűnik inkább rokontól, baráttól kérjetek. Babs születése alkalmából akár ajándékba is adhatnak a nagyszülők, vagy ha megszületett, és jönnek a barátok, a "mit vigyünk" kérdésre nyugodtan mondhatod, hogy újszülött pelust vagy popsitörlőt.

Az, hogy előbb befektetnek a kórházba nem jár semmilyen plusz költséggel, ezért fizeted a tb-t. Kapsz 3szor ételt, a párod esetleg vizet és szendvicset vihet be, mert a kaják elég silányak szoktak lenni. Vagy ilyenkor jön jól nagymama húslevese :) Szülés után sem kell fizetni semmiért, ha nincs fogadott orvosod, nem várhstja el, hogy hálapénzt adj neki. Csak ügyesen! :)

2012. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs fogadott orvosom, szóval annyival kevesebb. Viszont az én szüleim sem tudnak segíteni és sajnos a párom szülei sem, mert mindkét családban lakás hitel van, plusz még apróbbak. Szóval nem várhatjuk el, és nem is kérném hogy ezek mellett még adjanak nekünk is.
2012. ápr. 19. 11:11
 6/8 anonim ***** válasza:
akkor biztos van valaki ismerős, barát, aki meg tud dobni egy 10ezressel hogy mégse legyetek egy fillér nélkül.
2012. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Marilyn88 ***** válasza:
semmiképpen ne vegyetek fel hitelt! mindent meg lehet oldani, a hitel nagyon rossz dolog, kiszolgáltatottá tesz, senkinek nem lenne szabad ezt választani!
2012. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hitelt ne! Nincs valamitek amit értékesíteni lehet? Barát, aki egy hónapra kisegít? Plusz munka párodnak? Meg fogjátok oldani, ne vegyetek fel hitelt! NAgyobb lesz utána a gond, mint amennyit most segítene!
2012. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!