Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti hogyan...

Keresztények, ti hogyan álltok ehhez a helyzethez?

Figyelt kérdés

Az a helyzet áll fent, hogy valaki mondja nektek,hogy jó hogy hisztek Istenben,miután már bizonyságot tettetek neki...tehát jó nektek, de ő nem hisz Istenben...


Hogy érti,hogy jó neked? Ő nem tud még hinni?


2012. márc. 23. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy érti, hogy jó neked mert te is abban hiszel, amiben akarsz, és igazából jó neki is, mert ő meg másban ugyan, de ő is abban hisz, amiben ő akar. Nem kéne ezt forszírozni, nagyon utálatosak a tolakodó, agitatív hívők.
2012. márc. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudatalatt o is hisz csak ketelyek vannak benne ,(es meg maganak sem vallja be h tulajdonkeppen o is hisz benne) ugye mert nincs ra bizonyitek es a racionalitas sokszor nem osszeeegyeztetheto a vallassal.Pedig amugy a vallas is tok logikus. csak nem az egyhazban hanem tenyleg Istenben kell hinni...az pedig mindenkinek maganugye ki miben hisz.
2012. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem úgy működik, hogy valaki, széles mosollyal kipattan az ágyból, és elkurjantja magát, hogy na, én mostantól hiszek Istenben, és úgy is lesz. Tehát nem, ő nem tud hinni abban, amiben akar. Van aki akar, de nem tud, van aki nem tud, de nem is akar.


Persze az ilyen "Jó neked!" megjegyzések inkább szarkasztikusak szoktak lenni.

Tehát inkább ilyen "Jól van, te hiszel, de most már hagyjál békén vele." a jelentése.


UI. Nem vagyok keresztény, se semmilyen vallás híve.

UI. 2. Záporozhatnak a piros kezek.

2012. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
24%

Én hiszek Istenben,de nem tettem neki bizonyságot! Ez csak a szektákban szokás.

Lehet,hogy jónak tartja,hogy te hiszel,de ő nem akar hinni.

Nem kell térítgetni,mert esetleg ő győz meg az érveivel téged.

2012. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!