Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel tudnám a szervezetemet...

Mivel tudnám a szervezetemet felkészíteni, hogy ellenállóbb legyen?

Figyelt kérdés

Kétszer szültem és mind kétszer a kórházból való hazajövetel után itthon gyermekágyi lázam, mellgyulladásom lett és 2++ genny volt a vizeletemben. Antibiotikummal kezeltek ki a szülés alatt kapott fertőzésből.


Nem sokára megint szülni fogok és már előre félek.

Mit tehetnék a saját egészségem érdekében?


2012. ápr. 20. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Nutrilite vitaminokat tudom javasolni. Illetve, ha gondolod, meg tudom adni privátban egy orvos elérhetőségét, aki tud neked segíteni.
2012. ápr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én homeopátiában is gondolkodnék: pl. a sebekre nagyon jó az arnica montana 9ch vagy 15 ch


homaopatia.info.hu-n leveelt is tudsz kérdezni, kérdezősködni


de az is lehet, hogyha valami komplex vitamint szednél, az is segítene (aloe vera gél, flavin7 stb.)

2012. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Gyermekágyi lázam nekem is volt, mert szüléskor nagyon legyengültem és utána 2 napig nem bírtam zuhanyozni. A gyermekágyi láz megelőzhető úgy, hogy a szülés után addig, amíg a vérzésed el nem áll, naponta minél többször - elvileg 5-6-szor zuhanyzol.

Mellgyulladásom is volt, ez megoldódott úgy, hogy még többet fejtem. Fejj nagyon sokat, én amíg el nem múlt, kb. napi 3x1-2 órát fejtem, és kb. 3 nap alatt el is múlt.

2012. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ki se bírnám, ha nem zuhanyozhatnék, nemhogy szülés után, egyáltalán.

A gyermekágyi láz egy bizonyos szülés közben kapott fertőzés, amit esetleg attól is lehet kapni, mert pl. méhszájvarrás alatt. Tehát zuhanyozhatsz te folyamatosan egész nap, ha a kórházban nem fertőtlenítenek rendesen és nem tartják be a higiénés szabályokat.

2012. ápr. 23. 08:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudsz másik kórházban szülni?

A zuhanyzás csak amiatt lehet jó, hogy talán annyira nem hagyja a bacikat elszaporodni (a gátsebre nekem mondta is a doki, hogy minden pisilés után zuhanyoztassam le sima vízzel, mert akkor hamarabb gyógyul és így is volt, másnap már nem fájt) + arnica montana nagyon-nagyon jó a sebgyógyulásra, azt ne felejtsd otthon! (mi már többször használtuk sebgyógyulásnál, műtétnél és szülés után is, iszonyatosan jó.) Nagyon felgyorsítja a sebgyógyulást.

2012. ápr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A másik közeli kórházról is sok rosszat hallani:(

a homeos golyó ötletét köszi, beszerzem.

2012. ápr. 23. 09:43
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Én írtam a zuhanyzás dolgot. Nekem azért volt gyermekágyi lázam, mert elfertőződött a gátseb a 2 napig nem zuhanyzástól. És azért nem zuhanyoztam 2 napig, mert alapból is vérszegény vagyok, plusz nehéz szülés volt és nagyon sok vért vesztettem, úgyhogy szülés után hetekig csak feküdni tudtam (szó szerint), attól is elájultam, ha felültettek. Nem is voltam 1-2 napig szobatiszta utána, mert nem tudtam vécére se menni.
2012. ápr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és nem volt senki aki behozzon egy lavór vizet és lemosakodj:o ?????????????
2012. ápr. 23. 19:11
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Konkrétan ha a nővér és a férjem együttesen felültettek az ágyon, elájultam.
2012. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!