Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélküli segélyen vagyok...

Munkanélküli segélyen vagyok októberig. Ha most vállalok gyereket, hogyan tudok elmenni gyereknevelésre?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 21. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Októbertől a gyerek születéséig semmilyen juttatásra nem vagy jogosult, a TB-t is magadnak kell fizetned, hogy ellássanak a kórházban. Ha megszületett a gyerek, akkor lehet igényelni családi pótlékot, gyest és az egyszeri anyasági támogatást (ha megjelentél 4 alkalommal orvosnál a terhességed alatt). A gyes és a családi együtt körülbelül 38ezer Ft havonta a gyerek 3 éves koráig, az egyszeri anyasági meg 60-70ezer Ft között van, nem tudom pontosan.
2012. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy előttem írták. Jobban jársz ha megpróbálsz elmenni dolgozni, hogy biztosított legyél. :(

Októbertől amíg a pici meg nem születik nem kapsz semmit, sőt neked kell majd fizetni a tb-t. Az a 36ezer Ft meg nem valami sok, családival együtt. Esetleg, ha a munkanélküli lejárta után 1 hónapon belül szülsz. De csak ha most tervezed a babát, akkor már lemaradtál.

2012. ápr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!