Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenki élvezte a terhességet...

Mindenki élvezte a terhességet? Vagy volt, aki kevésbé?

Figyelt kérdés

Én nagyon nem szerettem terhes lenni. Egyrészt kissé türelmetlen is voltam, mert dolgozni nem tudtam, ezért nagyon unatkoztam végig, másrészt hiányoztak azok a dolgok, amiket korábban megtehettem. Zavart, hogy a pocakom akadályoz a mozgásban, a hátam is nagyon fájt, az állóképességem sem volt a régi, és mint már mondtam, nagyon unatkoztam, szerettem volna még a barátaimmal eljárni szórakozni, de hát terhesen nem akartam mert csak idegesített volna, hogy a többiek pl. söröznek, nekem meg nem lehet. Meg amikor már nagy pocim volt, akkor sétálni, csavarogni sem tudtam eljárni, mert két percenként pisilnem kellett és a lábam is dagadt volt.

Van még olyan rajtam kívül, aki így élte meg a terhességet?

(amúgy szülés után már egész más lett minden, hiszen az unalom gyakorlatilag megszűnt, és persze nagyon sokat számít, hogy nem kell ekkora súlyt cipelnem éjjel nappal)


2009. jún. 21. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én se voltam olyan nagyon odáig mikor a fiamat vártam, mondjuk sajna a tünetek okozták ezt, szóval a borzalmas mellfájdalomtól, az állandó émelygésen át a hányásig, minden megvolt (ekkor még dolgoztam és titkolni is kellett) Majd volt pár nyugis hetünk :) ezután elkezdődött a brutál gyomorégés , vizesedés, elnehezülés stb.

Alig vártam, hogy megszülessen (ahhoz képest 10nappal túlhordtam).

Nekem tudom hogy a félelem volt mögötte, hogy milyen anya leszek, hogy fogunk helytállni a férjemmel, akivel az életünk eddig csak egymásról szólt stb.

Most a második babánkat várom, és semmi se zavar :)))

Mert egyrészt semmi bajom a mostani terhességem során, másrészt tudom hogy többé nem leszek babás valószínűleg és megpróbálom minden egyes pillanatát élvezni :)

És tanulva az első terhességemből, már a kezdetektől csinálom a hát meg hasizmom tornát (lájtosan persze) mert mikor már fájni kezd a hátam addigra már hiába próbálom erősíteni.

Na szóval a lényeg hogy mindkét variációt átéltem és teljesen megértem azt, akit nem annyira dob fel ez a 2in1 életforma :))

2009. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


én nekem az első 3 hónap volt kb. a borzalmas, utána "felszabadultam". Jöttem-mentem, nem égett a gyomrom, nem fájt a fejem,nem kellett a havira várni.. szóval bocsesz, hogy negatív példát hozok, de utána nagyon kellemesen érzetem magam.A cipelésről az jutott eszembe, hogy liftnélküli házban lakunk a 3. emeleten ; és a lépcsőzéseknél igencsak meg kellett állnom pihizni:) ; de közel 4 kilós babát szültem, aki napról napra gyarapodik, hízik. Néha már a karom fájdogál, ha pl. álomba kell ringatni, vagy büfiztetem és utána járkálok vele... és még nőni fog !:)

2009. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én kb. a 27-28 hét óta vagyok igy.Mivel közel 30 kg-t hiztam gondolhatod hogy érzem magam.Dagadnak a lábaim,kiszélesedett a csipőm igy az is fáj meg a farcsontom.Sokszor lábra alig birok állni.Éjszaka nem alszok.Néha beülnék valahova kávézni,de azt sem lehet,mert ugyebár egy kismama "ilyen" helyre ne menjen.2 naponta sirva fakadok.Ugyhogy teljesen megértelek.Azért remélem a köv. terhességet szebben fogom megélni.Egy 35+2 hetes kismama
2009. jún. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, szerintem sokan vagyunk így, hogy bár maga a benned lévő élet fejlődése gyönyörű, de maga a terhesség okoz "panaszokat".

Én is azt mondtam, hogy szülök bármennyit, ha valaki kihordja :) A szülést viszont vállalom bárki helyett, akkora csoda. :)

2009. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
néha rámtort, és ideges voltam, hogyha nem tudtam ugy végezni a dolgom, ahogy azelott. leginkább a súlyom miatt(sokat szedtem fel, 25 kg-t) és a magas pulzusom miatt volt kellemetlen. Viszont állomunkát végeztem a 7. honapig, aztán viseltem rosszabbul, amikor már otthon maradtam és feleslegesnek éreztem magam.Aztán mikor a babámra gondoltam, vagy mikor megmozdult, akkor nagyon jo volt, és egy idore feledtette velem, hogy olyan lettem, mint egy oreg bálna:)
2009. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam a terhességem minden pillanatát. Rengeteget csavarogtam a városban, cukrászdáztam, barátnőztem, ....

Ha itthon voltam, akkor sokat aludtam, és tévéztem. Nekem nem volt unalmas, mindig volt mit csinálni. Furcsa is volt az elején, mert olyan munkahelyről jöttem el táppénzre, ahol havi 240-250 órát dolgoztam, tehát nem sok időm maradt magamra.

2009. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már alig várom,hogy újra az legyek : )

Nagyon élveztem a terhességem minden pillanatát,de mondjuk kb a 15 héttől mindig fájt valamim és ez egyre csak rosszabb lett,föleg az utolsó 10 hét,akkor már aludni sem tudtam,de ettöl függetlenül boldog voltam kiegyensulyozott-habár tele voltunk gondokkal,én mégis jól éreztem magam a börömben!Alig várom már,hogy ismét pozitivat tesztelhessek : )

2009. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!