Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák/apukák, akik albérletb...

Anyukák/apukák, akik albérletben vagytok a gyerekeitekkel. Mióta van így és meddig terveztek ott maradni? Van aki egész életében albérletben marad?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 23. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem sok esélyt látok rá hogy sajátunk legyen. Hiteles lehet lesz egyszer, de az sem a mienk hanem a banké. Amíg ki nem fizetjük. Én úgy szeretnék egy sajátot hogy az nem hiteles. Na ilyen nem tudom hogy lesz-e valamikor.
2012. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van házunk, amit kiadtunk, mert máshová, messzebbre költöztünk. Itt albérletben lakunk, most 4. éve. Lehet, hogy örökre albérlet marad. Megbántuk a házvásárlást. Persze tudom, a miénk, de mivel csak hitelre tudtunk venni (akkor még nem tudtuk, hogy ilyen költözősek leszünk), majd' életünk végéig törleszthetjük, az alól nehezebb menekülni. Azt sem mondhatjuk már azt hiszem, hosszú évek óta, hogy ha nem tudod fizetni, add el, mert eladni sem nagyon lehet mostanában, ahhoz nagy szerencse kell. Inkább olyan üres albérletbe költöztünk, ahol minimális megkötések vannak (ajtó-ablak keret nem festhető át, kifestve, fúrt lyukakat visszatömködve adjuk vissza, ha elköltözünk, ilyesmi). Nem érzem ettől rosszabbul magam, hogy nem saját, mert itt is majdnem annyi mindent csinálhatunk a lakással, amit szeretnénk, viszont ha megint mehetnékünk támad, nem kell a kiadással bajlódni, ráadásul annyiért kiadni sem lehet lakást, hogy fedezze a törlesztőrészletet. Én így gondolom, mert olyanok a lehetőségeink, hogy mindig nyitottak leszünk akár több ezer km-es költözésre is. Egyetlen hátrányát abban látom, hogy a gyermekünk nem fogja megörökölni, viszont neki félreteszünk annyit minden hónapban, hogy nagy korára komolyan indulhasson belőle lakásvásárlás felé, ha szeretne.
2012. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Még valami, aki esetleg azzal támadna le, hogy a semmiért fizetem az albérletet, ezt sem így gondolom, mert azért fizetem, hogy tető legyen a fejünk felett.
2012. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyenlőre nálunk biztos nem lesz még egy jó pár évig saját lakás. sajnos. :(

Ami viszont előnye, hogy nem vagyunk helyhez kötve és olcsóbban jövünk ki mint pl. a barátnőm akinek csak a hitele plusz a rezsi 150 ezer Ft.

Egész életemben nem tervezem így maradni, de még egyenlőre biztos így lesz.

2012. ápr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor megszületett, akkor egy évig a nagyszülőkkel éltünk, egy éves kora óta albérlet, szóval már több, mint négy éve.

A jelenlegi helyünkön még két évet tervezünk maradni, mert addig írtam alá a szerződést.

Saját lakás nincs tervben, nekünk nem is lenne praktikus, meg összegyűjteni sem tudnék rá, de még az önrészre se, hitelt amúgy se akarok. Nekem nincs bajom az albérlettel, így legalább mobilak vagyunk. Sosem volt olyan, hogy minket akartak volna kirakni valahonnan, mindig akkor költöztünk, amikor nekünk már máshol lett volna kényelmes.

Két év múlva amúgy is nagy valószínűséggel külföldre megyünk, ott is albérlet lesz (nyilván, de ott amúgy sem számít ez ennyit).

2012. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nekünk sincs sok esélyünk az önrészre. Aztán meg ugye a legjobb esetben 10 millát visszafizetni...

Mondjuk bajom nincs az albérletünkkel, de fene tudja, hogy pár év múlva mi lesz, azért örökre nem maradhatunk itt.

Igen, jó oldala a mobilitás, de ti nem utáltok költözni? Én nagyon. Nem tudom mennyi cuccotok van, de én utálok dobozolni, meg aztán ott van az a rengeteg bútor. Nem egyszerű. Ilyenkor mindig stresszesek vagyunk legalább 2 hétig. Eddigi 3 évünk alatt 3szor költöztünk :S

2012. ápr. 24. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!