Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják mindig az...

Miért mondják mindig az elvált nők, hogy a volt férjük azért is fizessen gyerektartást, mert ők foglalkoznak a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Nekem ez úgy jön le, hogy ha apuka nem fizet nekik, akkor nem látják el a gyereket. Szerintem ez olyan hülyeség. Ha nem válnak el és apuka munkanélküli lesz, akkor sem foglalkoznak a gyerekkel? Hiszen az apuka akkor sem száll be a gyerek ellátásába anyagilag.


A másik: nem tudom, hány anyuka díjazná ha apuka minden 2. napon megjelenne hogy ma ő fürdet, olvas mesét és altat. Vagy hogy ha beteg a gyerek, ő megy el táppénzre. Az elvált nők 99%-a fel lenne háborodva.


2012. ápr. 23. 17:33
 1/7 anonim válasza:
57%
nem a fürdetésről olvasásról altatásról van szó hanem ruházkodás, iskoláztatás, etetés... pfff....
2012. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

most majd sok elvált nő oltani fog kérdező, hogy de hát sok pénzbe van a gyerek meg nincs szabadidő meg bla bla bla


Mindig azt hangoztatják itt, hogy akkor vállaljon az ember gyereket ha egyedül is feltudja nevelni, de amikor válás van akkor pedig tanácsolják az anyukáknak, hogy minél több bőrt húzzon le az apukáról, mintha mindig a férfi miatt történne a válás.

2012. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

sok apuka van ott ha nem is minden másnap,de több nap a héten. Baráti körben olyan is van aki valóban feljárt minden este mesét mondani a fiának.Munka után beszaladt egy félórára és utánament haza.

A nők nem mondják,hogy a gyerektartás a foglalkozásért van. Az kaja, ruha, fűtés, suli, tanfolyam,sport, szakkör...stb

2012. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az anyagi része rendben van, apuka fizessen.

Csak amikor arról van szó, hogy nem csak a gyt-ból kell eltartani a gyereket, akkor mondják ezt az anyukák hogy nekik anyagilag nem kell hozzátenni, mert ő foglalkozik a gyerekkel.

2012. ápr. 23. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ilyet még nem hallottam egy nőtől sem. De egy pici gyerek esetében szerintem igenis többet kell az apának anyagilag segíteni, mivel nem tudja az anyuka még előteremteni időben és általában karrierben sem, hogy eleget keressen.
2012. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is elvált nő vagyok, és nem önszántamból. Nem érdekel, hogy fizet-e gyerektartást a volt férjem, vagy sem, mert hála Istennek a saját fizetésemből is el tudom tartani a gyerekeket. DE! Az, hogy alig tartja a kapcsolatot a gyerekeivel, az felháborító. Mégpedig azzal az indokkal, hogy nehogy már én szórakozzak addig, amíg ő a gyerekeire vigyáz. Nem érti, hogy ő nem bébiszitter, akinek feladat a gyerekek őrzése, hanem az apjuk..Hidd, el nem lennék felháborodva, ha kétnaponta jönne a GYEREKEKHEZ.
2012. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Mi is külön vagyunk igaz mi nem voltunk házasok.A környezetemben is vannak olyanok akik külön mnetek de én még ilyent egy anyukátol sem hallottam.Lehet én gondolom rosszul de szerinte ez csak kicsinyes bosszú a nő részéröl ami az anyagi dolgokat illeti.Nálunk ez ugy van,hogy kapok gyerektartást ami szerintem röhejes egy összeg.Ezen felül mindig hoz valamit éppen amire szükség van.Mindig mondja,h mondjam mi kell amikor jön és akkor hozza.Ez igy rendben is lenne.De vannak olyan dolgok amik váratlan kiadások pl beteg a gyerek azt mind mind én fizetem mert nemfogom fölhivni,h hallod hozzál már ezt meg ezt a gyógyszert.És ez csak egy példa volt.Vagy éppen elmegyünk egyszer egyszer egy játszóházba ami a részéról csak annyi,hogy milyen jó ,hpgyí viszed ilyen helyekre is a gyereket de azt meg nem kérdezné mégis van rá pénzed.Tudom ezek apró dolgok de nagyon sokat számitanak.És a másik dolog amig ő éli életét addig a felelöség rajtam van igaz ezt nem lehet pénzben mérni!

És tudod néha jó lenne ha ő jönne fürdetni alatani mert akkor estleg meglehetne valami mást csinálni vagy ne adj isten elmerülnék egy kád forró vizben.

Na de egy kicsit elkalandoztam.Még egy gondolat mivel a gyerek egy életen át egy kapocs kettönk közt ezért kutya köteleségün mind a kettönknek mindent ugy anyagilag ugy érzelmileg megadni a gyermekünknek.

2012. ápr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!