Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha normális munkám még sosem...

Ha normális munkám még sosem volt, akkor kismamaként kaphatok valamilyen támogatást?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok diplomázni, és a párommal megbeszéltük, hogy utána egyből nekilátunk a babának. Mindig fiatalon szerettem volna szülni, nem is akarok sokáig várni.

De még sosem volt rendes munkám, csak diákmunka, és persze többnyire nem is bejelentve. Így jár nekem valami, amikor majd otthon leszek a picivel?


22N


2012. ápr. 26. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajna csak 25 000 :S épp h pelusra elég :S
2012. ápr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Családit fogsz kapni, egyszeri anyasági támogatást más nem. A másik dolog meg, hogy gyerekkel 0 munkatapasztalattal (a cégek semmibe veszik a diákmunkát) nem fognak felvenni dolgozni.
2012. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

/Hát mondjuk ez nem mindig igaz, gyermekpszichológusként pl. kifejezetten örülnek, ha van gyermeked. :) Ráadásul a klinikai szakképzést a gyes idejére fel kell függeszteni, szóval nálunk pl. kifejezetten ideális előbb babázni, utána dolgozni. De tudok még pár ilyen szakmát. /


Mi így csináltuk, ill. én még tanulok, de direkt akartunk így vállalni babát -a férjem orvos, ő már dolgozik, enélkül semmiképpen nem vállaltuk volna be. Szóval nekem sem volt még munkám (diák sem), családi pótlékot kapunk majd meg GYESt, de nem nagyon tudom pontosan, hogy mennyi az összegük (12ezer az egyik, 20 körül a másik). Meg a férjem adókedvezményt.


38 hetes kismama

2012. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!