Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Rotavírus elleni oltásra...

A Rotavírus elleni oltásra van támogatás? Támogatással vagy anélkül kerül 18-20. 000ft-ba? Ha annyira nagyon kell ez az oltás miért ilyen drága? Vagy a szegény ember gyerekének "úgy is mindegy"?!

Figyelt kérdés

2012. ápr. 26. 23:03
 1/7 iringo03 válasza:
nincs ra tamogatas.sajnos ennyi es kesz.engem lebeszelt rola a vedono a kb 30 fajtabol 6 fajta ellen ved csak ennyi penzert es beadasi dij is van mert nem kotelezo oltas
2012. ápr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos nincs rá támogatás, illetve vannak olyan kerületek, ahol az önkörmányzat átvállalja, ha megfeleltek bizonyos kritériumoknak (pl.: 1 éve ott éltek...).

Nekem is azt mondták, hogy felesleges, de azért összekapartuk rá a pénzt (akkor a két oltás 37 000Ft volt). Ma már azt mondhatom, hogy szerencsére, mert az egyik ismerős kisfiú, akivel a fiam játszik, fél éve kórházba került rota miatt és "szerencsére" pont azzal a fajtával fertőződtek, ami ellen véd a védőoltás, így a fiam megúszta egy 2-3 napos hígabb széklettel és pocakfájással. A játszótárasa 2 hétig volt kórházban. :(

2012. ápr. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Tőlünk a doki még soha nem kért beadási díjat a nem kötelező oltásokért, pedig mi amúgy sem adogatunk neki pénzt, sőt el sem fogad semmit.

2012. ápr. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk se volt külön díja, azért hogy beoltsa a doki.

Hát igen, tényleg nagyon drága, még az is ami "csak" 2 adag, de olyan rossz volt látni, hogy a közeli barátainknál 2nek is kórházban volt a babája, hogy nem mertem nem beadatni.

2012. ápr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szegény ember ne is szüljön, ma ez a felfogás...:(

Ha már valami extrábbat nem tudsz megvenni a gyerekednek, már meg is kapod a kérdést: minek kellett a baba, ha nincs pénzetek??

2012. ápr. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi nem adattuk be, de nem a pénz miatt. A minden ellen beoltani elv a ló túlsó oldala. Nem biztos, hogy nem ártunk vele többet. Nekem gyanús ez az oltás-kampány.

Én sem voltam rotás sosem, férjem sem, s még nem is létezett ez az oltás anno.

Mindezt csak azért írom, hogy nehogy már vki rosszul érezze magát, ha nem tesz meg minden aktuális elvárásnak eleget!

2012. nov. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ez az oltas felesleges flanc dolog rota nem annyira veszelyes csak ritkan sulyos ezert kerul penzbe.mas orszagban sem kotelezo
2012. nov. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!