Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A húgom teljesen megbolondult:...

A húgom teljesen megbolondult: babát szeretne 16 évesen. van egy 4 honapos kapcsolata (ami ehhez nagyon nagyon kevés! ) és hajthatatlan. hagyjam, hogy bevállalja vagy beszéljem le róla?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 20. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Próbáld meg lebeszélni róla. 16 évesen mire szülne gyereket? Gondolom még tanul. És a fiú? Vagy annyival idősebb tőle, hogy biztos anyagi hátteret tud teremteni? És szerintem 16 évesen egy 4 hónapos kapcsolat még kevés egy életre szóló döntéshez.
2008. ápr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld le róla!!!! 16 évesen akármilyen érett is, még nem kész egy babára! Vágyni lehet rá, én is legalább azóta vágyom rá, de az embernek van józan esze is. Ha még 2-3 év múlva is együtt lesz a párjával, akkor lehet kezdeni gondolkodni a dolgon. Addig magyarázd el neki, hogy egy baba mellett nem lehet bulizni, nem lehet elmászkálni, minden más háttérbe szorul majd. Rengeteg ideje lesz még babázni, de most egy csomó dolog van az életében, ami bepótolhatatlan lesz. (Bulik, szerelmek, suli-ami most utálatosnak tűnhet, de később hiányozna az a klassz érzés amikor visszagondol a gimis évekre-kalandok, utazás, szabad nyarak, stb...) Nagyon nincs még itt az ideje egy babának 16évesen!!!! Főleg nem egy 4 hónapos kapcsolatban. Nekem 16 évesen kezdődött olyan kapcsolatom ami eltartott egészen 3 évig, mégis vége lett, mert ebben az időben akkorát változik az ember, hogy egyáltalán nem csoda ha rájövünk, mégse egymásra van szükségünk. Ez egy baba mellett már nem ilyen egyszerű!!
2008. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a fiú 17 éves, tehát még mindketten nagyon nagyon fiatalok,viszont az anyagi háttér biztosítva lenne.még sosem láttam ilyen elszántnak a húgomat.tényleg nem tudom mit tegyek...
2008. ápr. 20. 12:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom!Én si vágyom rá pedig még scak 15 elszek ynáron.-De én úgy rettegek egy terhességtől,hogy el nem tudom mondani!!Mondd meg neki,hogy soha nem tud majd bulizni,nem lesz ideje barátnőzni,lenézik majd az utcán stb. Anyukátokkal beszéltél már????
2008. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen beszélj a fejével.Egy gyereke nem játék,h csak úgy bevállalom egy 4 hónapos kapcsolattal.Szólj a szüleidnek akárkinek,akiről úgy érzed tud rá hatni,hátha valaki lebeszéli.Hiszen az a pasi is gyerek még.És a srác is szeretné?Nem hiszem el!A 17 éves fiúk sok mindent szeretnének,de gyereket azt nem nagyon.
2008. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
elvileg a srác is szeretné, és nagyon odavannak egymásért, de nagyon nem tartom jo ötletnek...probálok beszélni velük!köszönöm hogy megerősítettetek a gondolataimban!
2008. ápr. 20. 21:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, hogy akkor a sulit mégis hogy gondolja? Mert én gyerek mellett járok gimibe (de én nem tiniként szültem, nekem van egy szakmám), és már másodszor járom a 11.-et, mert nagyon nem könnyű úgy tanulni, hogy közben rengeteget kell éjszakázni, meg beteg lesz a gyerek, esetleg pont akkor, amikor vizsga van, stb. Na meg az a biztos anyagi háttér... Hát komolyan mondom, az egy dolog,hogy mondjuk van némi segítség, de az elég durva, hogy némejeknek mindent a seggük alá raknak. Na mindegy. És azért azon nem ártana elgondolkodni, hogy attól még, hogy most nagyon szeretik egymást a fiúval, az nem jelent semmit, akármi lehet. Vagy talán a húgod még sosem csalódott pasiban? Mert ez megeshet most is. Én is nagyon szerelmes voltam a páromba, két hónap után véletlenül estem teherbe, de mivel nagy volt a szerelem, megtartottuk. Attól kezdve, hogy már tényleg nem lehetett visszacsinálni, se abortuszra, se semmire nem volt lehetőség, olyan hirtelen megváltozott a drága apuka. Szülni már nélküle mentem, most egy éves a fiam, hát képzeld el, eddig összesen kétszer látta az édes jó apukája, és kb. az első két hónapban fizette a gyerektartást, azóta azt sem tudom, hová tűnt. Pedig ő is annyira odavolt, hogy jaj de jó, ő apa lesz. Meg hogy ez volt minden vágya. Pedig ő sem tini volt már, 26 éves felnőtt férfi, aztán tessék, ehhez képest még ennyi idősen is olyan meggondolatlan tud lenni egy férfi, hogy hihetetlen. Pedig senki nem gondolta volna, hogy ez lesz. Valószínű, hogy ha egy évig legalább együtt vagyunk, akkor már eszem ágában sem lett volna szülni neki. Hát ez van. De ilyet ne kövessen el már egy 16 éves lány, mert én legalább elmondhatom magamról, hogy volt életem, izgis, kalandos életem 20 éves koromig, bár persze ez sem hangzik olyan nagyon soknak, de húsz éves kor előtt szülni, hát... Oké, ha valaki nagykorú, akkor már senki nem szólhat bele, de előtte. Amúgy, ha terhes lesz, abba a szülőnek is van beleszólása, persze a 16 éveseknek meg szokták engedni, hogy felneveljék a gyereket, pláne, ha tényleg minden a seggük alá van téve, de ilyenkor akkor is legtöbb esetben a gyerekkel csesznek ki, mert általában egy 16 éves nem tud felelősségteljes szülőként viselkedni. Hogy csak egy apró momentumot említsek, vajon hogy reagálná le a húgod (vagy akárki más tini), amikor a baba már órák óta bömböl, de iszonytatosan, miközben szemmel láthatóan semmi baja. És mindezt az éjszaka közepén. Próbáld ki, hogy minden éjjel legalább kétszer felébreszted, és beszélteted fél órán át. Nézd meg, hány napig bírja.
2008. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszotokat, rengeteget segítettetek!
2008. ápr. 25. 18:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Lett gyerek?
2010. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Azóta mi a helyzet?

Mi történt?

2023. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!