Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a bugyuta törvény, hogy...

Mi ez a bugyuta törvény, hogy a szülőknek kell fizetni a gyerektartást ha a még kiskorú tanuló gyerekük tanul, és az gyereket csinál vkinek?

Figyelt kérdés
Valaki linkelhetne már egy jogszabályt,elolvasnám!
2012. ápr. 30. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Én személy szerint nem tartom bugyutának. Az ugyanis elég szégyen, ha a kiskorú fiam teherbe ejt egy lányt. Ez az én felelősségem is, hiszen az én neveltetésem.
2012. ápr. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én annak tartom.


Ha nekem van egy hülye bátyám aki felcsinál egy lányt,nehogy már az a szüleimen verjék le a költségeit!


Van erről vmi jogszabály?

2012. ápr. 30. 11:15
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
van. a gyermekvédelmi törvény. A kiskorúak tetteiért a szülők felelősek,ők vállalják a felelősséget. Akkor is ők fizetnek, ha a gyerek összekarcol egy autót és akkor is, ha nem tanították meg a védekezésre.
2012. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Mi ebben a bugyuta? Miért ilyenkor ki fizesse a gyerektartást? A bátyádnak el kell menni dolgozni,és akkor a fizetéséből neki kell majd fizetnie a gyerektartást,és nem a szüleidnek.
2012. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
de igen, a szülőknek veri le a költségeit mivel a szülő felelősséggel tartozik a gyerek 18. évéig
2012. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Ha van egy bugyuta bátyád, aki kiskorúan felcsinál egy lányt, az bizony jórészt a szüleid hibája, hogy nem nevelték megfelelően. A hibáinkért pedig vállaljuk a felelősséget, tehát fizessük a gyerektartást, míg a kedves apuka felnőtt nem lesz.
2012. ápr. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Én személy szerint nem tartom a törvényt bugyutának.

Több okból sem:


1. A megszületett gyermek gyermektartáshoz való joga nem sérülhet amiatt hogy a szülei még kiskorúak voltak amikor ő született.


2. Neki ugyanúgy jár a pénz! Miért kellene másként elbírálni egy kiskorútól született gyerek jogait mint aki egy normális felnőtt kapcsolatba születik??


3. És mivel a kedves apuka még kiskorú, tehát nincs önálló keresete és a szülei tartják el = emiatt a kiskorú apuka szülei, tehát a nagyszülők kötelessége fizetni.

Ebben én nem látok semmi kivetnivalót!

2012. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
16%
Ne aggódj rajta, hisz a gyerek majd felnő és majd megköszöni és visszaadja a szüleinek a kölcsönt...
2012. ápr. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
90%
De nincs semmi ha nem fizetik helyette csak majd a kissrácon verik le a tartozást az állam megelőlegezi. Tehat ha a srácnak brmi lesz a nevén arra ráterhelik elhelyezkedik a fizujából vonják kamatokkal együtt. Téhat ha a szülő nem fizet nem büntetik meg de a gyerek elég nagy adóssággal kezdi majd az életét! Lsd az én példám! Én örököltem pénzt kiskoruként ésmikor 18 lettem megkaptam abbol visszafizettem az államnak.
2012. ápr. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
rengeteg sok minősíthetetlenül rossz törvényünk van, de ez egy okos törvény kivételesen!
2012. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!