Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régen mit csináltak azokkal a...

Régen mit csináltak azokkal a gyerekekkel, akiknek le volt nőve a nyelvük?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de elgondolkodtatott. Szóval, régen is felvágták valahogy a gyerek nyelvét? Nem nagyanyáink idejéről beszélek, mehetünk vissza az időben akár 500 évet is. Tudták, mi ez, vagy elintézték annyival, hogy "hát, a Mihály nem tudja jól kimondani a szavakat"? Hallott erről valaki valamit, hogy mióta működik ez a dolog?

2012. máj. 1. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:

nem hallottam semmit, de ha annyira visszamegyünk, feltételezem hamar meghalt a baba, mert szopizni se tudott rendesen :S

remélem rosszul gondolom :)

2012. máj. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meghaltak, ott hagyták őket, stb

Régen nem volt ennyi beteg gyerek mint most. Most vagy hagyják őket élni betegen vagy sikeresen meg tudják műteni.

Más világ.

Azért régen, még akár 150 éve is, még rengeteg nő belehalt a szülésbe, most ilyen nincs.

2012. máj. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hm. Igazából egy itteni kérdés miatt jutott eszembe a kérdés, hogy a gyerek már vagy 3 éves, és nyáladzik és miért. Akkor kérdezték, hogy nincs-e lenőve a nyelve? A kérdező mondta, hogy de le van, csak a doki nem tartotta még fontosnak felvágni.

Köszönöm a válaszokat, igazán hasznosak voltak:)

2012. máj. 2. 08:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Én már hallottam gyerekről akinek felvágták,de az anyuka borzasztóakat mondott,ennyire emlékszem.Logopédiai eset volt a gyereke.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régen nem tudom, mit csináltak a babákkal, így sajnos konkrétan a kérdésedre nem tudok válaszolni. De mielőtt a 4 gyerekes anyuka tájékozatlansága miatt a frászt hozza a többi kismamára, anyukára, a tények: a két kisebbik gyermekemnek le volt tapadva a nyelve születéskor. Kb. 2 napos korukban felvágták, öt perc múlva már gond nélkül szopiztak (teljesen le volt nőve!!!!) Maga az eljárás teljesen fájdalommentes, mivel nem a nyelv maga van lenőve, hanem az a hártya, ami egyébként is normális esetben tartja a nyelvünket. Ebben sem ideg, sem ér nem fut, szóval 100%-ig fájdalommentes. Manapság már nem engednek haza így kisbabákat. Aki már régebben született, és nagyobb korában vágják fel a nyelvét, annak sem fáj, a fent említett okok miatt. Az egész eljárás max. 10 percig tart, annyival kellemetlenebb, hogy megvastagodhat a hártya, nehezebb felmetszeni, de fájni így sem fáj.
2012. máj. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 4 gyerekes anyuka.Ez nem tájozatlanság,hanem ez a Tény,amit írtam.Én azért beszéltem akkor az anyukával,mert logopédiára mi is jártunk.

Nekünk az orrmandulát vetették ki nekik meg a nyelvük volt letapadva.

De szerintem ezt orvos döntse el,hogy szükséges-e egyáltalán!

2012. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!