Névadó? Hogyan? Hol?

Figyelt kérdés
Mivel apa nincs megkeresztelve így a kisfiúnknak névadót szeretnénk. Jól tudom, hogy a kerületi anyakönyvi hivatalban lehet intézni? Budapestiek vagyunk. És kb. milyen költségekkel jár? Keresztszülők helyett névadó szülők lesznek? Bocsi a sok kérdésért, de nem vagyok jártas a témában. Köszi a segítséget.
2012. máj. 2. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Igen, az anyakönyvi hivatalban kell intézni, és igen, névadó szülők lesznek. Az anyagi részét nem tudom. Mi nem csinálunk, a keresztfiamnak volt annó 14 éve, nem sok értelme volt. Én majd egy bababulit szervezek a kertbe:)
2012. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Annak ellenére hogy a férjed nincse megkeresztelve, a gyereket meglehet! Nálunk sincs megkeresztelve a férjem, én igen, semmit sem szólt a pap, megkeresztelte a gyereket, a kereszt szülőknek kellett higy meglegyenek keresztelve.

Kb. 5000ft egy ceremonia, + a terem díszítés, zene, mint esküvőkor.

az meg rajtatok múlik hogy utánna a vendégeket otthonra hívjátok ebédre, vagy étterembe.

2012. máj. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én vidéki vagyok, de szerintem Pesten is hasonlóan működik.

Az anyakönyvvezetőnél kellett bejelentkezni, egyeztettünk időpontot.

Ki kellett tölteni egy nyomtatványt a szülők, a gyerek(ek) és a névadószülők (prózaian keresztszülők) adataival. Az alapirataitok úgyis nálad lesznek, annál több nem kell. Bármekkora gyereknek lehet tartani.

El kell mondani egy fogadalmat, és szerintem megható volt az egész ceremónia.


És aztán, jó magyar szokás szerint, tartottunk otthon egy kis eszem-iszomot. :-)


Ha akartok pezsgőzni, akkor a pezsgőt nektek kell vinni. Mi vittünk asztali díszt és nem kellett fizetni, így az anyakönyvvezetőnek vettünk egy szép csokor virágot. (Az asztali díszt nálunk ilyenkor nem szokás ott hagyni, hanem, ha van közeli halott hozzátartozó, az ünnepség után kivisszük a díszt. Nálunk sajnos van.)

2012. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És feltétel, hogy a szülők házasok legyenek? Mert mi nem vagyunk összeházasodva.
2012. máj. 3. 15:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétel.
2012. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétel a házasság:)
2012. máj. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!