Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy a nő megőrül...

Van olyan, hogy a nő megőrül gyerekszülés után?

Figyelt kérdés
Mert azt hiszem a sógornőm megőrült... :S 1,5 éves most a gyereke.
2012. máj. 7. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt hívják szülés utáni depressziónak! De miből gondolod hogy megőrült?
2012. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát igen. A fáradtság és a kimerülés ki tud hozni csúnya dolgokat egy depis nőből. Mire érted pontosan azt, hogy megőrült?
2012. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindenkivel üvölt, őrjöng, káromkodik. A saját anyjával is, pedig ő csak segíteni akar. Sőt még azzal a kis csöppséggel is üvölt, ilyenekért, mert nem eszi meg az ételt. Előtte sem volt egy kedves teremtés, de most teljesen kifordult. Mindenkinek úgy kell pattogni ahogy ő fütyül, még a postást is szidja, ha felcsenget.
2012. máj. 7. 10:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne vele megbeszélni, hogy keressen fel egy pszichiátert, mert ez bizony a depresszió jele is lehet. Ha nem akarja, egy-két napot jó lenne ágyban töltenie, lehet hogy csak kimerültség. Ha viszont ezt nem akarja belátni, akkor mindenképp orvos, mert ennek a gyermek issza meg a levét!!
2012. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a férjével (Tesód?) vannak problémák, nem? Nem biztos, hogy szülés utáni depi.
2012. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A férjem húgáról van szó. Szerintem jól kijönnek a férjével. Anyósomtól (vagyis az anyjától) elég sok segítséget kap. Előtte is eléggé magának való volt, nem szeretett foglalkozni semmivel és senkivel. Problémájuk van egyébként nem kevés, főleg anyagi. Ezt meg is értem, de én is attól félek, hogy a gyerek rovására megy.
2012. máj. 7. 10:29
 7/11 anonim ***** válasza:
1-4-es vagyok! A szülés utáni depresszió lehangoltságot eredményez. A szülés utáni pszichózis viszont már bizarr viselkedésre vall. Van akinél korán jelentkezik, van akinél csak később. de mindenképp orvossal kellene konzultálni, bármiről is van szó. Nem szabad engedni hogy így ráuszítja az indulatait mindenkire.
2012. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amíg nem látja be, hogy az ő viselkedésével van a baj, addig nem fog orvoshoz menni. Egyelőre úgy érzi az egész világ őellene van.
2012. máj. 7. 10:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Én már olyat is hallottam, aki annyira bekettyózott, hogy ki sem jött a lakásból, majd elvált a férjétől, és azt próbálta rábizonyítani, hogy veri őt és a gyereket (mindenki más tudja, hogy ez nem igaz).


A gyerekvállalás fenekestül forgatja fel az emberek életét, és a nőknél erre rájön a hormonváltozás is – kinél mennyire intenzíven. Nekem a menstruációim lettek utána borzalmasak, előtte semmi bajom nem volt, most egy fúria vagyok olyankor (ha épp nem iszonyú rosszul vagyok, ami szintén sosem volt azelőtt).

Nem tudom, az ismerősöd mennyire volt felkészülve a gyereknevelésre (ahogy abban sem vagyok biztos, hogy fel lehet rá készülni egyáltalán), de lehet, hogy simán bezártságérzete van, úgy érzi, ő maga „elveszett”, csapdába került – ezeket meg tudom érteni, nekem is voltak ilyen hullámaim.

Csinál mást is a gyerek mellett? Tanul/dolgozik/bulizik néha? Van, akinek erre igénye van (nekem volt), különben megbolondul…

2012. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem. Nem jár el sehova és otthon sem foglalkozik semmivel. Bár amikor nem volt még a baba, előtte sem nagyon igényelte. Szerintem túlbonyolítja a dolgokat és a saját életét nehezíti. Gondolok itt pl. arra, hogy már 1,5 éves a gyerek, de még mindig ott kell lenni vele, hogy elaludjon. Nem lehet csak úgy letenni, a járókában sem lehet egy percre sem ott hagyni.
2012. máj. 8. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!