Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fontos kérdéssel fordulok...

Fontos kérdéssel fordulok hozzátok! Júli 1-től lejár a szerződésem (határozott idötartam volt) és nem hosszabítják meg mivel kismama vagyok. Igy nem munkaviszonybol megyek majd szülni, addig meg van még kb7honapom. Mire leszek jogosult?

Figyelt kérdés

alkalmi kiskönyvel valo munka számit ilyenkor vagy a tanfolyam?

Segítsetek!


2009. jún. 24. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
A munkanélküli ellátás jogosíthat tgyásra és később gyedre is, csak az ellátásnak legalább a szülés napjáig kellene tartani.
2009. jún. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltál! Minden válasz nagyon fontos nekem!
2009. jún. 24. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Elvileg mindenre, ha nem szakad meg a biztosítási jogviszonyod. Azaz a szerződésed lejárta utáni nap regisztráltatnod kell magad a munkanélküliben. A m.nélkülidnek ki kell tartani szülésig, majd a GYÁS lejárta után újra reg.-ni kell pár napra, hogy jogosult legyél a GYED-re. Van egy olyan is, hogy a m.nélkülid, ha előbb lejár, de még 42 napon belül szülsz, jár a GYÁS. Nem tudom, hogy ebben az esetben mi van a GYED-del. És persze függ az egész az előző munkaviszonyodtól is.

A munkaügyiben, vagy a tb-nél tudnak esetleg többet, jobbat mondani!

2009. jún. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

17:11-es vagyok.

Elfelejtettem megírni, hogy esetleg passzív táppénzzel tudsz még időt húzni, de annál is vigyázni kell a folytonosságra. Azaz lejár a szerződésed, másnap az orvossal tp-re veteted magad, majd amikor az lejár, másnaptól regisztrálsz a munkanélküliben. Jó esetben kitart szülésig, átfedéssel szülsz (pl. szülsz febr. 5-én, m.nélkülin maradsz febr. 15-ig), aztán megigényeled a GYÁS-t. Azt tart júl. X-ig, akkor visszavesznek m.nélkülire júl. X +15 nap-ig, onnantól igényeled a GYED-et.

De sok mindentől függ, hogy tudod-e így csinálni.

2009. jún. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
-t jav. az tart
2009. jún. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!