Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezdett gyermeked...

Mikor kezdett gyermeked fogkremet kapni a fogkefere?

Figyelt kérdés

22 honapos gyermekemnek tegnapelott raktam eloszor 0-3 eveseknek valo fogkremet, lenyelte, de nagyon keves mennyiseg volt rajta. Este furdesnel halvany pottyoket vettem eszre rajta, ami reggelre elmult majdnem teljesen.

Nem tudom, hogy attol e, de eleg gyanus, hogy igen.

Hogyan lehet megtanitani a gyereket, hogy ne nyelje le, csak kopje ki? Probaltam mutogatni, de azonnal lenyelte.

Tieteket hogy tanitottatok es mennyi idos volt?


2012. máj. 9. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
19 hós korába mostam először fogat fogkrémmel a kislányomnak. Ő is 22 hós és még mindig leeszi róla. Nenedentet használok és keveset, nem baj ha lenyeli. Egy alkalom után nincs olyan gyerek, amelyik kiköpi:-) Én remélem, hogy legkésőbb 2 évesen ki fogja tudni köpni. Kitartást!
2012. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

8 hónapos korától, mikor már rendesen kint volt 2-3 foga.

Nem köpi ki, lenyeli. Semmi baja nem lesz tőle. Vízzel is mossuk utána (mivel nem tud öblögetni még).

Nem hiszem, hogy a pöttyök azért lettek rajta. De próbálkozz, ha megint úgy mostok fogat, hogy lenyeli, és megint pöttyös, akkor valószínűbb.

2012. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez jo otlet. Holnap megint megmosom a fogat fogkremmel. Es hanyszor mossatok neki, mert en nemreg ota reggel es este mosom neki, amikor en. De ma levagta a hisztit, hogy ker ra fogkremet, merthogy en raktam az enyemre, de nem adtam neki, akkor majd holnap rakok ra. Nagyon piciket raktam az overe.
2012. máj. 9. 22:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát reggel-este szeretném, de a reggeli sokszor elmarad sajnos. Már szeretném rendszeresíteni. 14 hónapos

Amúgy gyakorolhatjátok a gargalizálást, hogyan kell kiköpni, lehet, hogy neki már menne lassan. Keress rá a tévé macira youtube-on, ha fent van, és nézzétek meg, ő hogy csinálja. :))

Második voltam.

2012. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!